Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
Wrocław kontra Poznań
Dwie duże metropolie, dwie wizje promocji, dwoje uznanych ekspertów – to materiał na ciekawy, merytoryczny pojedynek. Odbędzie się on 19 kwietnia podczas III Forum Promocji Turystycznej.
Czytaj więcej...
Travelplanet: wakacje będą tańsze
Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne wyjazdy wakacyjne będą tańsze od zeszłorocznych – powiedział Robert Gołuński, prezes Travelplanet.pl
Czytaj więcej...
Jakie zmiany w ubezpieczeniach?
Za kilka miesięcy (1 października) zacznie obowiązywać nowa Ustawa o dystrybucji ubezpieczeń. O to, co się zmieni z punktu widzenia agentów, którzy prowadzą sprzedaż ubezpieczeń dla turystów zapytaliśmy prezesa PIT Pawła Niewiadomskiego.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi
  • Wrocław kontra Poznań
  • Travelplanet: wakacje będą tańsze
  • Jakie zmiany w ubezpieczeniach?
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji

Reklama

Reklama

Reklama

niedziela, 20 listopad 2016 16:08

Udane workshopy Niemców

Napisane przez AG
Udane workshopy Niemców AG

W trzech miastach: Gdańsku, Warszawie i Katowicach, 14 przedstawicieli niemieckich branży turystycznej uczestniczyło w workshopach zorganizowanych przez Niemiecką Centralę Turystyczną (DZT).

Tegoroczna impreza spotkała się z dużym zainteresowaniem polskich biur podróży. Agata Płońska z warszawskiego biura DZT, podkreśliła: “Cieszy nas głównie frekwencja w Gdańsku. Trochę się obawialiśmy czy tamtejsze biura będa zainteresowane workshopem niemieckim, tymczasem na spotkaniu zjawiło się około trzydziestu przedstawicieli pomorskich firm.”

Na workshop stawili się przedstawiciele regionów i miast, dla których rynek polski jest bardzo istotny. Najmocniejszą reprezentację wystawiła Saksonia - tamtejsze Biuro Turystyki i Marketingi, Fabryka Porcelany w Miśni, Lipsk, zamki Saksonii. Była również przedstawicielka Norymbergi, gdzie odbędzie się najbliższa edycja workshopu turystyki przyjazdowej do Niemiec – Germany Travel Mart. Ciekawym potwierdzeniem wagi, jaką przykłada branża niemiecka do polskiego rynku był fakt, że ponad połowa rozmówców niemieckich mówiła po polsku.
Oto kilka wypowiedzi uczestników workshopu:

Sabine Fisher z Leipzig Tourismus und Marketing GmbH: “Jestem bardzo zadowolona. Coraz więcej Polaków odwiedza Lipsk i - co nas najbardziej cieszy - nie są to tylko, jak przed laty, biznesmeni, ale coraz więcej rodzin z dziećmi. Bardzo mnie ucieszyła wizyta w Gdańsku. Pierwszy raz tam uczestniczyłam w workshopie i od razu odbyłam wiele ciekawych rozmów.”

Klara Piwnicka-Hensche z Brandenburgii: “Kiedy tylko mam okazję to przyjeżdżam na spotkania biznesowe do Polski. To nasz najważniejszy rynek i to zarówno jeśli chodzi o odpoczynek rodzinny, jak i przyjazdy młodzieży, wyjazdy weekendowe i - coraz częściej - imprezy typu incentive.”

Julian Jędrzejczak, biuro “Fatra”: “Bardzo mile zaskoczony jestem profesjonalnym przygotowaniem niemieckich partnerów. Ucieszyło mnie też, że mają przygotowaną ofertę na każdą kieszeń, ale i dla klienta lubiącego różne formy noclegów. Na przykład w Goerlitz otrzymałem propozycje eleganckich apartamentów w starej części miasta w przystępnej cenie.”

Oto pełna lista wystawców niemieckich:

A&O Hotels and Hostels Holding AG
Augustusburg/Scharfenstein/Lichtenwalde Schlossbetriebe gGmbH
Congress- und Tourismus Zentrale Nürnberg
Europastadt GörlitzZgorzelec GmbH
Hotel Schloss Neuhardenberg
Leipzig Tourismus und Marketing GmbH (LIPSK i okolice)
München Tourismus
Park Przygody Kulturinsel
Ruhr Tourismus GmbH
Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen GmbH
Staatliche Schlösser, Burgen und Gärten Sachsen gGmbH
Tourismus Marketing Brandenburg GmbH (TMB)
Tourismus Marketing Gesellschaft Sachsen mbH
Zugspitze TOP OF GERMANY