Turystyka na aucie
Turystyka nigdy nie miała silnej pozycji w Ministerstwie Sportu i Turystyki, teraz jednak nie ma już żadnej. Znalazła się po prostu poza boiskiem.
Czytaj więcej...
Dariusz Rogowski odwołany
Dariusz Rogowski, podsekretarz stanu w MSiT odpowiedzialny za turystykę został dzisiaj odwołany ze stanowiska przez premiera Mateusza Morawieckiego.
Czytaj więcej...
Ustawa: koszmar interpretacyjny
O to, jak stosować w praktyce nowe prawo branża turystyczna pytała podczas spotkania informacyjnego zorganizowanego przez MSiT we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki zrównoważonej
Na pytanie zawarte w tytule, odpowie podczas III Forum Promocji Turystycznej Izabela Stelmańska,
Czytaj więcej...
Promocja Wrocławia - wzorowa
Wrocław od dawna ma opinię miasta, które dba o swoją markę. Promocja miasta może uchodzić w Polsce za wzorcową.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Turystyka na aucie
  • Dariusz Rogowski odwołany
  • Ustawa: koszmar interpretacyjny
  • Promocja turystyki zrównoważonej
  • Promocja Wrocławia - wzorowa

Reklama

środa, 14 wrzesień 2016 10:59

Tripsta.pl - liczba lotów do Polski wzrosła o 70 proc.

Napisane przez MG
Katedra na Wawelu w Krakowie Katedra na Wawelu w Krakowie AG

Najwięcej biletów kupili podróżni z Norwegii, Grecji, Francji, Niemiec oraz Czech.

Internetowe biuro podrózy tripsta.pl sprawdziło, dokąd najchętniej podróżowali Polacy, jak długie były ich wyjazdy oraz ile średnio kosztowały letnie podróże.
Analiza rezerwacji w serwisie tripsta.pl wskazała, że w tym roku Polacy najchętniej wyjeżdżali zagranicę w drugim miesiącu wakacji. Rekordowa liczba wyjazdów zaplanowana została na piątek 12 sierpnia. Polscy turyści chętnie korzystali z dodatkowego dnia wolnego i planowali urlopy tak, by włączyć w nie święto wypadające 15 sierpnia.

Philipp Brinkmann, współzałożyciel i prezes tripsta, powiedział: “Ciekawe okazały się wyniki analizy dotyczące ubezpieczeń w podróży. Jak wynika z naszych danych, Polacy wykupują dodatkowe zabezpieczenia znacznie chętniej, gdy podróżują z dziećmi. Jeżeli rezerwacja obejmuje jedynie osoby dorosłe, Polacy zdecydowanie unikają dodatkowych kosztów. Ubezpieczając lot, podróżni z Polski wybierają najchętniej takie produkty, jak gwarancję zwrotu kosztów, tradycyjne ubezpieczenie podróżne oraz zabezpieczenie przed upadłością przewoźnika. Ubezpieczenia są również wrażliwe cenowo. Znaczy to, że im droższa rezerwacja lub im więcej biletów kupionych podczas jednej transakcji, tym chętniej podróżni decydują się na dodatkowe opłaty związane z ubezpieczeniem wyjazdu. Wśród tras z największą liczbą wykupionych ubezpieczeń znalazły się połączenia: Berlin-Bangkok, Kraków-Moskwa, Warszawa-Manila oraz jedna trasa krajowa, Kraków-Gdańsk.”

Według danych serwisu tripsta.pl podczas tegorocznych wakacji Polacy zrezygnowali z odwiedzania typowo wakacyjnych kierunków. W pierwszej dziesiątce najpopularniejszych miejsc znalazły się: Warszawa (średnia cena rezerwacji - 404,3 zł), Gdańsk (496,76 zł), Kijów (714,66 zł), Ateny (1 290,21 zł), Praga (861,88 zł), Berlin (714,74 zł), Zurych (1 128,73 zł), Lizbona (1 936,79 zł), Monachium (807,49 zł) Amsterdam (821,62 zł).

Liczba rezerwacji lotów do Polski wzrosła o ponad 70 proc. w stosunku do 2015 roku. Najwięcej biletów kupili podróżni z Norwegii, Grecji, Francji, Niemiec oraz Czech. Osoby przyjeżdzające z innych krajów spędzały w Polsce średnio siedem dni, a za bilety płaciły średnio 1038 zł. Najpopularniejszymi portami docelowymi były lotniska w Warszawie, Gdańsku i Krakowie.