Modlin: oskarżenia LOT bezzasadne
Kolejna reakcja na skargę złożoną przez PLL LOT do UOKiK. Tym razem oświadczenie wydał port lotniczy Modlin twierdząc, że zarzuty narodowego przewoźnika nie mają podstaw.
Czytaj więcej...
Innowacje w turystyce nagrodzone
Po raz czternasty Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO) przyznała nagrody za najbardziej innowacyjne pomysły i projekty w światowej turystyce.
Czytaj więcej...
Zagrzeb: wpadnij na chwilę
Dzięki codziennym i całorocznym połączeniom lotniczym z Warszawy Zagrzeb wyrósł na atrakcyjną destynację nie tylko na city break, ale i dla branży MICE.
Czytaj więcej...
Best Reisen: liczymy na agnetów
Leila Ben Arfi: nasza oferta to 17 krajów, 45 regionów wakacyjnych, 580 hoteli, ale najważniejsze są Luksusowe Duety
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Modlin: oskarżenia LOT bezzasadne
  • Innowacje w turystyce nagrodzone
  • Zagrzeb: wpadnij na chwilę
  • Best Reisen: liczymy na agnetów
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 25 sierpień 2016 15:30

Itaka poleciała do Tunezji

Napisane przez AG
Urszula Frąckiewicz z Tunezyjskiego Urzędu ds Turystyki rozdaje turystom torby plażowe z materiałami o Tunezji. Urszula Frąckiewicz z Tunezyjskiego Urzędu ds Turystyki rozdaje turystom torby plażowe z materiałami o Tunezji. AG

Dwa samoloty wypełnione klientami biura Itaka wyleciały dzisiaj z Katowic i Warszawy do Enfidhy. To pierwsi turyści wysłani w tym roku przez opolskiego touroperatora do Tunezji
Czartery będą latać w każdy czwartek (z Katowic i Warszawy) do końca października.

Urszula Frąckiewicz z Tunezyjskiego Urzędu ds. Turystyki w Polsce, powiedziała w rozmowie z portalem WaszaTurystyka.pl: “To że Itaka, największy polski touropetrator po roku przerwy zdecydował się na powrót czarterów do Tunezji to dla nas bardzo dobra wiadomość. Na razie do Tunezji latał tylko jeden samolot tygodniowo wożąc klientów czterech touroperatorów, tak więc liczba polskich turystów w Tunezji w podwoi się. Polska bardzo późno wraca na rynek tunezyjski, w Tunezji odpoczywa w tym sezonie bardzo dużo Brytyjczyków, Rosjan, turystów ze Skandynawii. U nas jednak skutki nagonki mediów masowych są dłużej odczuwalne.”

Turystów odlatujących dzisiaj z Lotniska Chopina w Warszawie odprowadzała cała ekipa warszawskiego biura Tunezyjskiego Urzędu ds. Turystyki: dyrektor Ahmed Meddeb, Urszula Frąckiewicz oraz Paweł Kulesza. Turyści otrzymali torby plażowe z informatorem o Tunezji oraz książeczką o Tunezji dla dzieci. Poczęstowani zostali także tunezyjskimi daktylami.

W rozmowie z przedstawicielem portalu WaszaTurystyka.pl, klienci pytani o dlaczego zdecydowali się na lot do Tunezji i ewentualne obawy, mówili m.in.:

Pani Beata z Warszawy: “W Tunezji już byłam, teraz zabieram dzieci. Piękne plaże, dbała obsługa hotelowa, ciepłe morze, czysta plaża - czego więcej trzeba na wakacje. A cenowo - taniej niż wyjazd na Hel. Co do obaw - gdybym przejmowała się tym co głoszą niektóre gazety i telewizje, to nigdzie bym nie pojechała. Oczywiście, że śledzę wiadomości przed każdym wyjazdem. Ale akurat w Tunezji od ponad roku jest spokojniej niż w innych popularnych krajach.”

Małżeństwo spod Warszawy: “Pasuje nam termin, cena jest atrakcyjna. Z Itaką jedziemy już którys raz, a o Tunezji myśleliśmy już w ubiegłym roku. Wtedy było tam niebezpiecznie, teraz, z tego co słyszeliśmy, jest bezpieczniej niż na przykład w Turcji. Zresztą, to media masowe nakręciły trochę niepotrzebnie tę spiralę strachu. Takie mamy czasy, że wszędzie czyhają jakieś niebezpieczeństwa. Zamachy dokonywane są w krajach europejskich, we Włoszech - trzęsienie ziemi. Wierzymy, że w Tunezji cvzeka nas tylko słońce, zabytki i dobra kuchnia.”

Para z Warszawy: “Myśleliśmy o wyjeździe właśnie pod koniec sierpnia. A Tunezję planowaliśmy już rok temu, zamachy trochę zmieniły nasze plany. Teraz nie ma strachu, w końcu Tunezja dostała Pokojową Nagrodę Nobla za poprawę bezpieczeństwa. Znajomi byli z innym biurem kilka tygdoni temu i bardzo sobie ten wyjazd chwalili. Mówili, że pięknie jak zawsze, bezpiecznie i mnóstwo turystów na przykład z Wielkiej Brytanii i Skandynawii. Chyba takie doświadczoine w turystyce kraje nie wysyłałyby turystów tam, gdzie nie jest bezpiecznie.”