Joanna Jędrzejewska odchodzi
Joanna Jędrzejewska, dyrektor departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, po dwóch latach pracy odchodzi ze stanowiska.
Czytaj więcej...
Wrocław kontra Poznań
Dwie duże metropolie, dwie wizje promocji, dwoje uznanych ekspertów – to materiał na ciekawy, merytoryczny pojedynek. Odbędzie się on 19 kwietnia podczas III Forum Promocji Turystycznej.
Czytaj więcej...
Travelplanet: wakacje będą tańsze
Wszystko wskazuje na to, że tegoroczne wyjazdy wakacyjne będą tańsze od zeszłorocznych – powiedział Robert Gołuński, prezes Travelplanet.pl
Czytaj więcej...
Mołdawia - nieodkryty skarb
Mołdawia to nowa destynacja, której atrakcje turystyczne coraz częściej przyciągają uwagę turystów.
Czytaj więcej...
Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji
Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia objął patronatem honorowym III Forum Promocji Turystycznej
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Joanna Jędrzejewska odchodzi
  • Wrocław kontra Poznań
  • Travelplanet: wakacje będą tańsze
  • Mołdawia - nieodkryty skarb
  • Prezydent Wrocławia patronem Forum Promocji

Reklama

Reklama

Reklama

wtorek, 31 maj 2016 13:35

Tripsta - 2015 rok lepszy o 14 proc.

Napisane przez MG

W 2015 roku liczba rezerwacji w internetowym biurze podróży tripsta wzrosła o 14 proc. Łączna sprzedaż wzrosła o ponad 12 proc.

Dzięki przejęciu airtickets®, firma znalazła się w pierwszej piątce największych OTA w Europie, z rocznym przychodem na poziomie połowy miliarda euro brutto.
W 2015 użytkownicy serwisów tripsta kupowali średnio 389 biletów na godzinę. Rekordową sprzedaż zanotowano 30 września, kiedy podróżni zakupili łącznie 7 801 biletów w zaledwie jeden dzień. Z kolei rekord liczby rezerwacji został pobity na początku grudnia – w ciągu doby dokonano ich wtedy blisko 5,5 tysiąca.
Najpopularniejszym okresem na rezerwowanie wyjazdów był listopad, a najmniej – sierpień. Największą liczbę podróży zaplanowano na grudzień – w tym miesiącu użytkownicy tripsta zrealizowali ponad 127 000 rezerwacji. Tylko między 14 i 20 grudnia dokonano ponad 36 tysięcy rezerwacji, czyli ponad połowę liczby wszystkich podróży planowanych na luty, który okazał się najmniej popularnym miesiącem wśród turystów
W 2015 ponad 21 proc. transakcji zostało sfinalizowanych na telefonie lub tablecie. Stanowi to widoczny wzrost w stosunku do lat ubiegłych – jeszcze w 2013 roku rezerwacje poprzez urządzenia mobilne stanowiły zaledwie 10,85 proc. a w 2014 – już 16,72 proc..
W Polsce wśród najpopularniejszych krajowych tras znalazły się połączenia w obie strony między Wrocławiem i Warszawą oraz loty z Rzeszowa do stolicy. Najmniej płacili podróżni wybierający przelot z Poznania do Warszawy, który kosztował ich średnio 250 złotych. Wśród najpopularniejszych tras najdroższą okazała się ta z Warszawy do Wrocławia ze średnią ceną na poziomie 426 złotych.

We wszystkich serwisach tripsta działających na całym świecie najpopularniejszą tanią linią lotniczą okazał się Ryanair przekraczając liczbę 25 tysięcy rezerwacji. Tuż za irlandzką linią uplasowały się JetStar oraz Germanwings. Wśród tradycyjnych linii najwięcej lotów zarezerwowano na loty z greckimi Aegean Airlines oraz z liniami SAS i Turkish Airlines. Najczęściej wybieraną trasą było połączenie między Atenami i Salonikami. Przez Internet wyjazdy chętniej rezerwowali mężczyźni, którzy kupili 59,05 proc. wszystkich biletów.

Philipp Brinkmann, współzałożyciel i prezes tripsta, powiedział: “Tripsta jest aktualnie największym internetowym biurem podróży w południowo-wschodniej Europie oraz jednym z pięciu najważniejszych na całym kontynencie. To wielki sukces, który sprawia, że stawiamy na efektywność jeszcze silniej niż kiedykolwiek wcześniej. Patrząc w przyszłość, pozostajemy przede wszystkim pełni motywacji do realizacji naszych krótko- i długofalowych planów. Pragniemy skupić się na trzech filarach: budowaniu multimodalności naszych serwisów, zadbaniu o jakość obsługi klienta, a w efekcie wypracowaniu lojalności użytkowników oraz na maksymalnym wykorzystaniu danych, którymi dysponujemy do ciągłego udoskonalania naszego produktu.”

Dzięki udanej fuzji z airtickets®, dotychczasowym liderem na greckim rynku, tripsta znacząco rozszerzyła ofertę oraz zasięg działalności zdobywając nowe rynki, wśród których najważniejsze są Norwegia, Szwecja oraz Chiny. W 2015 sprzedaż biletów lotniczych wzrosła o prawie 12 proc., a biletów na promy – o blisko 30 proc.. Analizując popularność dodatkowych usług największe wzrosty zanotowały: usługa wynajmu samochodów – o 216 proc. – oraz rezerwacji noclegów, których popularność wzrosła o 64 proc.