Prezes POT: mniej teorii, działajmy!
Zmienię strukturę kosztów POT, by więcej środków na promocję szło rzeczywiście na promocję. Działam w interesie polskiej gospodarki - powiedział w rozmowie z WaszaTurystyka.pl, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Marek Olszewski.
Czytaj więcej...
Podzieleni - znaczy słabsi
Izba Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej i Polska Izba Turystyki nie mogą się zjednoczyć, bo kilkanaście osób w kraju, metrykalnie dorosłych, od lat pała do siebie niechęcią i nie potrafi się dogadać. Może wystarczy te osoby poprosić, żeby odeszły ze stanowisk?
Czytaj więcej...
Malmö stawia na zrównoważony rozwój
Malmö na przestrzeni lat zmieniło się z szarego, pofabrycznego ośrodka w nowoczesne miasto przyszłości, gdzie innowacyjne pomysły w sposób naturalny wcielane są w życie mieszkańców.
Czytaj więcej...
Na Maltę - na spotkanie z latem
By wyrwać się z zimnej rzeczywistości i wreszcie zdjąć ciepłe okrycia - wyjedź na Maltę!
Czytaj więcej...
We Wrocławiu grajmy w zielone
Wspaniałe zabytki, rynek, Ostrów Tumski, krasnale - jeśli to wszystko we Wrocławiu zobaczymy, warto odkryć zieloną stronę miasta. Wiosna to świetny czas, by ruszyć na spotkanie z naturą w stolicy Dolnego Śląska.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Prezes POT: mniej teorii, działajmy!
  • Podzieleni - znaczy słabsi
  • Malmö stawia na zrównoważony rozwój
  • Na Maltę - na spotkanie z latem
  • We Wrocławiu grajmy w zielone

Reklama

poniedziałek, 22 luty 2016 14:51

Amadeus wprowadza wirtualny portfel

Napisane przez MG
Amadeus wprowadza wirtualny portfel archiwum Amadeusa

Wirtualny, przedpłacony portfel Amadeus B2B Wallet Prepaid to rozwiązanie oferujące dwie wirtualne karty podłączone do jednego konta. Jedna z nich pozwala agencjom podróży uzyskiwać rabaty od każdej wydanej kwoty, druga zaś – unikać dodatkowych opłat stosowanych przez niektórych dostawców usług turystycznych.

Co więcej, agencje podróży mogą także zaoszczędzić czas, bowiem obie opcje są całkowicie zintegrowane z interfejsem sprzedaży, dzięki czemu płatności można dokonać w czasie rezerwacji podróży.
Choć agencje podróży zawierają z dostawcami transakcje warte 332 mld EUR rocznie, to tylko 20 proc. z nich używa do tego wirtualnych kart płatniczych, a 61 proc. nie jest z nimi zaznajomiona. Dlaczego zatem wirtualne karty nie znalazły się jeszcze w centrum zainteresowania? Czy powodem mogą być opłaty naliczane przez linie lotnicze, a może brak elastyczności, by efektywnie zarządzać gotówką?

Amadeus stworzył rozwiązanie, które rozwieje wątpliwości, pozwoli generować oszczędności oraz zwiększy użycie wirtualnych kart. Możliwość wyboru między zarabianiem, oszczędzaniem lub pożyczaniem przy dokonywaniu płatności dostawcom stanie się możliwa dzięki wachlarzowi wirtualnych kart płatniczych Amadeus, które pozwolą agencjom podróży optymalizować przepływy gotówki.

Amadeus B2B Wallet Prepaid uzupełnia istniejącą ofertę wirtualnej karty kredytowej Amadeus, udostępniając agencjom podróży pełny wachlarz narzędzi do zarządzania finansami.

Celia Pereiro, szefowa działu Travel Payments w Amadeus, powiedziała: „Branża turystyczna powoli przekonuje się do płacenia kartami wirtualnymi, ale stoi przed nią jeszcze szereg wyzwań, którym należy sprostać, by w pełni zrealizować potencjał tego rozwiązania. Amadeus wprowadza innowacyjne podejście, które pozwala agencjom podróży zwiększyć oszczędności oraz zminimalizować koszty związane z płatnościami. Wirtualne karty płatnicze są powszechnie akceptowane, więc biura mogą bez przeszkód używać ich podczas transakcji ze wszystkimi dostawcami – od przewoźników niskokosztowych, przez wypożyczalnie samochodów, aż po hotele. B2B Wallet daje możliwość wyboru i elastyczność, o którą starały się biura podróży w zakresie rozwiązań płatniczych – potwierdza to wiele pozytywnych opinii, które do tej pory otrzymaliśmy. Obecnie wdrażamy to rozwiązanie z szeregiem klientów w Europie, a także prowadzimy rozmowy z setkami kolejnych zainteresowanych."

Jakie korzyści dają wirtualne karty?

Korzyści dla biur podróży:
Zmniejszenie ryzyka oszustwa
Usprawnienie rozliczeń z klientami i dostawcami
Zwiększenie kontroli nad wydatkami na podróże u klientów korporacyjnych
Zabezpieczenie w przypadku bankructwa dostawcy usług turystycznych
Zautomatyzowane, szybkie oraz proste płatności na rzecz kontrahentów

Korzyści dla dostawców usług podróżnych:
Natychmiastowy przepływ środków pieniężnych
Poprawa przepływu gotówki
Zmniejszenie ryzyka towarzyszącego działalności na niestabilnych rynkach

Rozwiązanie będzie prezentowane 24-25 lutego 2016 r., na stoisku Amadeus podczas Business Travel Show w Londynie.