Turystyka na aucie
Turystyka nigdy nie miała silnej pozycji w Ministerstwie Sportu i Turystyki, teraz jednak nie ma już żadnej. Znalazła się po prostu poza boiskiem.
Czytaj więcej...
Dariusz Rogowski odwołany
Dariusz Rogowski, podsekretarz stanu w MSiT odpowiedzialny za turystykę został dzisiaj odwołany ze stanowiska przez premiera Mateusza Morawieckiego.
Czytaj więcej...
Ustawa: koszmar interpretacyjny
O to, jak stosować w praktyce nowe prawo branża turystyczna pytała podczas spotkania informacyjnego zorganizowanego przez MSiT we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Promocja turystyki zrównoważonej
Na pytanie zawarte w tytule, odpowie podczas III Forum Promocji Turystycznej Izabela Stelmańska,
Czytaj więcej...
Promocja Wrocławia - wzorowa
Wrocław od dawna ma opinię miasta, które dba o swoją markę. Promocja miasta może uchodzić w Polsce za wzorcową.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Turystyka na aucie
  • Dariusz Rogowski odwołany
  • Ustawa: koszmar interpretacyjny
  • Promocja turystyki zrównoważonej
  • Promocja Wrocławia - wzorowa

Reklama

czwartek, 28 styczeń 2016 16:47

Wyjazdy na Walentynki coraz popularniejsze

Napisane przez MG
Florencja Florencja materiały prasowe

Ostatni rok przyniósł prawdziwy boom – na wyjazd w czasie święta zakochanych zdecydowało się o ponad 100 proc. więcej Polaków niż w 2014 roku, wynika z analizy serwisu FRU.PL.

Maciej Knopa, travel manager FRU.PL, powiedział: "Wybieramy się głównie do największych europejskich centrów turystycznych, ale warto zaznaczyć, że nie są to jedyne miejsca cieszące się dużym zainteresowaniem – w ubiegłym roku na przykład równie chętnie lataliśmy do Malagi, co do Paryża. Tego typu wyborów dokonujemy często nie ze względów finansowych, ale z chęci uniknięcia turystycznego tłumu i spędzenia nastrojowego weekendu we dwoje. Wiele osób decyduje się na rezerwacje wyjazdów pod koniec stycznia, a nawet na kilka dni przed 14 lutego. Zazwyczaj są to wyjazdy krótkie, kilkudniowe. Walentynkowych podróżników interesują nie tylko stolica Francji, Rzym czy Londyn – są to także Amsterdam, Mediolan czy... Lazurowe Wybrzeże. Nicea to wprost wymarzony kierunek dla zakochanych, francuskie wybrzeże jest zimą równie piękne, co latem, za to mniej zatłoczone."

Dokąd warto udać się w tym roku? Maciej Knopa podpowiada Florencję: "To tam zobaczymy najsłynniejszą w całych Włoszech panoramę, z malowniczym mostem i katedrą o czerwonej kopule. A decydując się na podróż kilka dni przed samymi Walentynkami, można wziąć udział w tamtejszym karnawale. Wybierając się do Florencji, najlepiej skorzystać z lotniska w Bolonii. Jest znacznie tańsze – za bilety zapłacimy prawie 90 proc. mniej, a pozostałą trasę można sprawnie przebyć pociągiem, co nie zajmuje więcej niż pół godziny. W tej chwili bilety lotnicze do Bolonii na Walentynkowy weekend to koszt w granicach 200 złotych za podróż w dwie strony.
Z kolei, chociaż kraje skandynawskie kojarzą się raczej z wysokimi kosztami utrzymania, kilkudniowy wyjazd do Sztokholmu nie wiąże się z wielkim wydatkiem. Przede wszystkim, do Szwecji dolecimy bardzo tanio – w tej chwili ceny biletów, nawet na walentynkowy weekend, zaczynają się od kilkudziesięciu złotych za podróż, więc oszczędności związane z przelotem zrekompensują wyższe wydatki na miejscu. Co więcej, w przypadku podróży w połowie lutego, średnia kwota, jaką wydamy na zakwaterowanie i podróż, należy do najniższych w Europie Zachodniej."