Polska nie zarabia na turystyce
Raport Word Economic Forum miażdży nasze pojęcie o wpływie turystyki przyjazdowej na gospodarkę Polski.
Czytaj więcej...
WizzAir: 19 nowych tras z Polski
W 2017 roku WizzAir przewiózł ponad 8 mln pasażerów z Polski, a w przyszłym roku uruchomi 19 nowych połączeń do naszego kraju
Czytaj więcej...
Sun&Fun z nową gwarancją
Firma Blue Style, właściciel marki Sun&Fun Holiday przedstawiła nową gwarancję ubezpieczeniową na kwotę 7 339 200 zł.
Czytaj więcej...
Dubaj: najwyższy hotel świata
W pierwszym kwartale tego roku w Dubaju otworzy swe podwoje Hotel Gevora, który, w momencie otwarcia będzie najwyższym budynkiem hotelowym na świecie, mierzącym 356 metrów.
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Polska nie zarabia na turystyce
  • WizzAir: 19 nowych tras z Polski
  • Sun&Fun z nową gwarancją
  • Dubaj: najwyższy hotel świata
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 28 styczeń 2016 16:47

Wyjazdy na Walentynki coraz popularniejsze

Napisane przez MG
Florencja Florencja materiały prasowe

Ostatni rok przyniósł prawdziwy boom – na wyjazd w czasie święta zakochanych zdecydowało się o ponad 100 proc. więcej Polaków niż w 2014 roku, wynika z analizy serwisu FRU.PL.

Maciej Knopa, travel manager FRU.PL, powiedział: "Wybieramy się głównie do największych europejskich centrów turystycznych, ale warto zaznaczyć, że nie są to jedyne miejsca cieszące się dużym zainteresowaniem – w ubiegłym roku na przykład równie chętnie lataliśmy do Malagi, co do Paryża. Tego typu wyborów dokonujemy często nie ze względów finansowych, ale z chęci uniknięcia turystycznego tłumu i spędzenia nastrojowego weekendu we dwoje. Wiele osób decyduje się na rezerwacje wyjazdów pod koniec stycznia, a nawet na kilka dni przed 14 lutego. Zazwyczaj są to wyjazdy krótkie, kilkudniowe. Walentynkowych podróżników interesują nie tylko stolica Francji, Rzym czy Londyn – są to także Amsterdam, Mediolan czy... Lazurowe Wybrzeże. Nicea to wprost wymarzony kierunek dla zakochanych, francuskie wybrzeże jest zimą równie piękne, co latem, za to mniej zatłoczone."

Dokąd warto udać się w tym roku? Maciej Knopa podpowiada Florencję: "To tam zobaczymy najsłynniejszą w całych Włoszech panoramę, z malowniczym mostem i katedrą o czerwonej kopule. A decydując się na podróż kilka dni przed samymi Walentynkami, można wziąć udział w tamtejszym karnawale. Wybierając się do Florencji, najlepiej skorzystać z lotniska w Bolonii. Jest znacznie tańsze – za bilety zapłacimy prawie 90 proc. mniej, a pozostałą trasę można sprawnie przebyć pociągiem, co nie zajmuje więcej niż pół godziny. W tej chwili bilety lotnicze do Bolonii na Walentynkowy weekend to koszt w granicach 200 złotych za podróż w dwie strony.
Z kolei, chociaż kraje skandynawskie kojarzą się raczej z wysokimi kosztami utrzymania, kilkudniowy wyjazd do Sztokholmu nie wiąże się z wielkim wydatkiem. Przede wszystkim, do Szwecji dolecimy bardzo tanio – w tej chwili ceny biletów, nawet na walentynkowy weekend, zaczynają się od kilkudziesięciu złotych za podróż, więc oszczędności związane z przelotem zrekompensują wyższe wydatki na miejscu. Co więcej, w przypadku podróży w połowie lutego, średnia kwota, jaką wydamy na zakwaterowanie i podróż, należy do najniższych w Europie Zachodniej."