Neckermann otwiera sezon
Do Maso Corto we Włoszech przyjechało 200 klientów i agentów biura Neckermann Podróże. Wszyscy czekają na przyjazd Adama Małysza.
Czytaj więcej...
MSiT: dane sprzed półrocza
Publikowanie w grudniu danych za pierwsze półrocze to anachronizm
Czytaj więcej...
Maciej Nykiel odchodzi z Fly.pl
Dyrektor zarządzający agenta internetowego Fly.pl rozstaje się ze spółką.
Czytaj więcej...
ETI: będziemy nr 1 w Polsce
Cel jest oczywisty, chcemy być największym touroperatorem w Polsce pod względem turystów wysyłanych do Egiptu
Czytaj więcej...
Dubaj romantycznie
Wskażemy Ci, gdzie warto oświadczyć się, wziąć ślub czy przeżyć niezapomniany miesiąc miodowy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Neckermann otwiera sezon
  • MSiT: dane sprzed półrocza
  • Maciej Nykiel odchodzi z Fly.pl
  • ETI: będziemy nr 1 w Polsce
  • Dubaj romantycznie

Reklama

Reklama

środa, 23 grudzień 2015 09:42

Biura podróży czekają na powrót klientów

Napisane przez MG
Jedna z plaż egipskich Jedna z plaż egipskich AG
Dla wyjazdówki nie było prezentu pod Choinkę. W ostatnim tygodniu przed Świętami Bożego Narodzenia w biurach podróży liczba rezerwacji na wyjazdy do końca października 2016 roku zmalała o minus 37,6 proc., zaś liczba klientów spadła w porównaniu z analogicznym okresem 2014 roku aż o minus 40,5 proc.
Raport podsumowujący sprzedaż wyjazdów turystycznych opracowany na podstawie danych systemu rezerwacyjnego MERLINX , który przedstawił PZOT (Polski Związek Organizatorów Turystyki) pokazuje, że imprezy samolotowe w ostatnim tygodniu, stanowiły 79,2 proc. sprzedaży, z dojazdem własnym – 13,2 proc. a autokarowe – 7,6 proc. W ostatnim tygodniu, w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, zmalała liczba sprzedanych imprez autokarowych – o minus 25,8 proc., imprez z dojazdem własnym wzrosła o 11,2 proc., liczba samolotówek zaś zmalała aż o minus 45,8 proc. Jeśli chodzi o sprzedaż oferty na imprezy od 1 listopada 2015 do 31 października 2016 roku, to pierwsza dziesiątka najchętniej wybieranych krajów nie zmienia się specjalnie, choć zwaraca uwagę wysoka, szósta pozycja Cypru. Dycha wygląda następująco: Hiszpania, Grecja, Włochy, Egipt, Bułgaria, Cypr, Turcja, Portugalia, Dominikana i Austria. Wśród dziesiątki najpopularniejszych kierunków znajdują się cztery greckie a na podium znajdują się Teneryfa, Fuerteventura i Heraklion. Najmniej kosztują imprezy w Marsa Alam (1 858 zł) i Hurghadzie (1 983 zł). Najdrożej jest na Fuerteveturze (2 710 zł) i w Heraklionie (2 842 zł). Jeśli chodzi o dynamikę sprzedaży, to Raport PZOT pokazuje, że sprzedaż oferty lato 2016 zmalała w ostatnich czterech tygodniach o minus 29,3 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Sprzedaż wycieczek samolotowych zmalała o minus 34,6 proc., imprez z dojazdem własnym wzrosła o 9 proc., zaś autokarówek zmalała o minus 8,5 proc. Od rozpoczęcia przedsprzedaży Lata 2016 liczba klientów wzrosła o 6,3 proc. Wycieczki samolotowe stanowią 78,6 proc. wszystkich imprez. Jeśli chodzi o porównanie pierwszej dziesiątki krajów, które najlepiej się sprzedają w porównaniu z ubiegłym sezonem, to pierwsza wygląda następująco. Na pierwszym miejscu znajduje się zaś Hiszpania (wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem +81 proc.). Dalej zaś: Grecja (+28 proc.), Włochy (+79 proc.), Egipt (minus 61 proc.), Bułgaria (b.d.), Turcja (minus 61 proc.), Portugalia (+ 92 proc.), Austria (+122 proc.), Kuba (+125 proc.), Zjednoczone Emiraty Arabskie (b.d.). Zwracają uwagę znajdujące się na szesnastej pozycji Czechy - wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem wyniósł 180 proc.