Wrocław walczy o turystyczne laury
Wrocław został nominowany w prestiżowym, międzynarodowym konkursie European Best Destinations.
Czytaj więcej...
Sztuczna inteligencja w KLM
W udzielaniu odpowiedzi na zapytania, które napływają do KLMi za pośrednictwem mediów społecznościowych pomaga sztuczna inteligencja (AI)
Czytaj więcej...
Polska nie zarabia na turystyce
Raport Word Economic Forum miażdży nasze pojęcie o wpływie turystyki przyjazdowej na gospodarkę Polski.
Czytaj więcej...
Dubaj: najwyższy hotel świata
W pierwszym kwartale tego roku w Dubaju otworzy swe podwoje Hotel Gevora, który, w momencie otwarcia będzie najwyższym budynkiem hotelowym na świecie, mierzącym 356 metrów.
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Wrocław walczy o turystyczne laury
  • Sztuczna inteligencja w KLM
  • Polska nie zarabia na turystyce
  • Dubaj: najwyższy hotel świata
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 16 styczeń 2014 15:46

BlueVendo ułatwia płatności touroperatorom

Napisane przez AG
BlueVendo ułatwia płatności touroperatorom shutterstock

Wdrożony na platformie BlueVendo system PayByNet pozwala m.in. na uruchomienie automatycznego księgowania z wykorzystaniem możliwości wirtualnych rachunków mass-collect. Z takiego rozwiązania korzysta już Exim Tours.

BlueVendo to profesjonalne oprogramowanie back-office dla touroperatorów, które pozwala na efektywną obsługę rezerwacji i ułatwia prowadzenie rozliczeń z agentami i kontrahentami. Z platformy korzysta już ok. 50 organizatorów oraz 4,5 tysiąca pośredników turystycznych. Firma zapewnia dostęp do PayByNet, bez konieczności dokonywania inwestycji i zmian informatycznych po stronie klientów.

Artur Kusak, dyrektor zarządzający w BlueVendo powiedział: „Od kliku lat rozwijamy oprogramowanie back-office dla organizatorów podróży z Polski i z Niemiec. System płatności PayByNet jest świetnym rozwiązaniem, szczególnie dla rezerwacji typu „last minute", ponieważ umożliwia automatyczne potwierdzanie rezerwacji natychmiast po dokonaniu płatności przez klienta. Co ważne, rozwiązanie od strony touroperatora jest proste w obsłudze księgowej."

PayByNet to system płatności internetowych, który pozwala na bezpośrednie przesyłanie pieniędzy pomiędzy klientem a touroperatorem. Usługa ta umożliwia błyskawiczną i gwarantowaną realizację płatności online, przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dokonana płatność jest nieodwoływalna, a przekazana do touroperatora w trybie 'live' informacja jest równoważna z gwarancją wpłaty. Dzięki takiemu rozwiązaniu sprzedawca towaru lub usługi może natychmiast przystąpić do realizacji zamówienia, bez oczekiwania na fizyczne wpłynięcie środków na konto.

Artur Wojtczuk, dyrektor odpowiedzialny za rozwój PayByNet w KIR S.A. powiedział: „Środki w usłudze PayByNet trafiają do odbiorcy w schemacie jedna płatność - jeden przelew, co w połączeniu z brakiem pomniejszania wpłaty o wartość prowizji, ułatwia księgowanie po stronie sprzedawcy. Dodatkowo, usługa PayByNet jest jedyną usługą płatności internetowych w Polsce, która ze względu na swój schemat dzialania, jest w stanie obsługiwać i współpracować z systememami płatności masowych tzw. mass-collect, pozwalającymi na pełną automatykę procesów księgowych. Dzięki takiemu połączeniu dużo łatwiej zarządzać płatnościami, a tym samym można zoptymalizować koszty księgowe."

Tomáŝ Husar, dyrektor zarządzający w Exim Tours skomentował: „Korzystamy z systemu rezerwacyjnego BlueVendo, a do obsługi ruchu w rezerwacjach i sprzedaży ofert wykorzystujemy system mass-collect. W momencie dokonywania rezerwacji każdemu klientowi przypisywany jest indywidualny numer wirtualnego rachunku bankowego dla realizowanego zamówienia. Pomaga to w identyfikacji osoby i transakcji. Od niedawna udstępniamy naszym klientom system PayByNet. Dzięki niemu całość transakcji, łącznie z rozksięgowaniem przebiega w pełni automatycznie, co zmniejsza koszty, ułatwia pracę i zwiększa efektywność. Płatności są od razu kierowane na indywidualne, wirtualne konto bankowe klienta. Ma to szczególne znaczenie przy płaceniu np. za wczasy last minute, a także w sytuacji reklamacji. Dzięki PayByNet otrzymujemy informacje o płatności w chwili jej dokonywania i mamy gwarancję wpływu środków na konto nawet tego samego dnia."