Chorwacja: rekordowa liczba Polaków
Od początku roku do 17 lipca z Polski do Chorwacji przyjechało 396 335 turystów.
Czytaj więcej...
Wprowadzić opłatę turystyczną
Najwyższy czas znieść opłatę klimatyczną w polskich miejscowościach - w większości miejsc nazwa „klimatyczna" brzmi jak kiepski żart.
Czytaj więcej...
Malmö zaprasza na letnie imprezy
Do końca września w Malmö – największym mieście regionu Skanii – nie sposób się będzie nudzić. Letnie dni upłyną pod znakiem licznych imprez miejskich.
Czytaj więcej...
Konkurs na film promocyjny
Celem konkursu "Kadry z polski" jest promocja walorów turystycznych znanych i mniej znanych miejsc w Polsce.
Czytaj więcej...
Zostań Ekspertem od Dubaju
We wrześniu ruszy Dubai Expert Programme – aplikacja online, dzięki której polscy touroperatorzy i agenci będą mogli zdobyć tytuł sprzedawcy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Chorwacja: rekordowa liczba Polaków
  • Wprowadzić opłatę turystyczną
  • Malmö zaprasza na letnie imprezy
  • Konkurs na film promocyjny
  • Zostań Ekspertem od Dubaju

Reklama

Reklama

wtorek, 08 grudzień 2015 08:31

Nowa strona Rainbow

Napisane przez MG

Biuro turystyczne Rainbow uruchomiło ową, nowocześniejszą stronę internetową. Zastosowano w niej zupełnie nowe podejście do wyszukiwania ofert.

Centralną i najważniejszą częścią serwisu jest autorska, szybka i intuicyjna wyszukiwarka, której zasada działania jest podobna do tej znanej z Google'a. Wystarczy wpisać dowolną frazę, a system podpowie dalszy ciąg zdania i po chwili wyświetli najbardziej odpowiednie wyniki wyszukiwania.

Grzegorz Baszczyński, prezes zarządu Rainbow, powiedział: "Korzystając z tradycyjnych wyszukiwarek i szukając ofert np. na Krecie, zwykle dostajemy wyniki w postaci długiej listy hoteli, terminów i cen, a takiej mnogości informacji klient nie jest w stanie ani przeczytać ani tym bardziej dokładnie przeanalizować. Priorytetem zatem dla nas było stworzenie takiego mechanizmu, który jak najefektywniej i w jak najkrótszy sposób pozwoli klientowi na precyzyjne dotarcie do takiej oferty, jakiej potrzebuje. I tak działa nasza wyszukiwarka, która jest w stanie obsłużyć nawet bardzo złożone pytanie typu „Kreta hotel 4 gwiazdki all inclusive ze spa w sierpniu na plaży„ a odpowiedzią na takie pytanie będą hotele spełniające takie właśnie kryteria wraz z podanymi cenami na wyjazdy w sierpniu."

Michał Jaworski, dyrektor ds. e-commerce touroperatora, dodał: "Ponadto jeśli klient chciałby zobaczyć jakąś konkretną atrakcję, a nie wie gdzie ona się znajduje ani jak tam się dostać, wpisuje po prostu nazwę np. Camp Nou i serwis zaproponuje mu kilka różnych ofert ściśle powiązanych z daną atrakcją np. pobyty na Costa Brava, wycieczki objazdowe po północnej Hiszpanii, city break w Barcelonie czy lokalną wycieczkę fakultatywną."

Wyszukiwarka posiadać będzie moduł samo-uczenia się i z czasem oraz coraz większą ilością zapytań klientów będzie podpowiadała lepiej i precyzyjniej, uwzględniając także popularność wpisów.
Całkowitej zmianie uległa także strona z wynikami wyszukiwania, która posiada obecnie dużo bardziej przejrzysty układ kafelkowy. Strony z hotelami i wycieczkami także przeszły całkowitą metamorfozę. Dominują duże zdjęcia i czytelny układ treści. Przy wycieczkach objazdowych znalazły się zaznaczone na mapie Google punkty zwiedzania wzbogacone o widok ze street view, a przy hotelu jego położenie. Dodatkowo wszystkie zdjęcia publikowane przez klientów znajdą się w jednym miejscu w specjalnie dedykowanej galerii.
Strona jest responsywna, czyli dostosowuje się do wszystkich rozdzielczości ekranu.