Wrocław walczy o turystyczne laury
Wrocław został nominowany w prestiżowym, międzynarodowym konkursie European Best Destinations.
Czytaj więcej...
Sztuczna inteligencja w KLM
W udzielaniu odpowiedzi na zapytania, które napływają do KLMi za pośrednictwem mediów społecznościowych pomaga sztuczna inteligencja (AI)
Czytaj więcej...
Polska nie zarabia na turystyce
Raport Word Economic Forum miażdży nasze pojęcie o wpływie turystyki przyjazdowej na gospodarkę Polski.
Czytaj więcej...
Dubaj: najwyższy hotel świata
W pierwszym kwartale tego roku w Dubaju otworzy swe podwoje Hotel Gevora, który, w momencie otwarcia będzie najwyższym budynkiem hotelowym na świecie, mierzącym 356 metrów.
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Wrocław walczy o turystyczne laury
  • Sztuczna inteligencja w KLM
  • Polska nie zarabia na turystyce
  • Dubaj: najwyższy hotel świata
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 02 grudzień 2015 09:24

Strona demonstracyjna Travelport Universal API

Napisane przez MG

Firma Travelport wprowadziła innowacyjną stronę prezentującą możliwości Universal API. Narzędzie to umożliwia zarówno osobom odpowiedzialnym za decyzje handlowe w biurach podróży, jak i programistom pełne poznanie treści i funkcjonalności dostępnych na platformie Travelport przed podjęciem decyzji o opracowaniu swoich własnych produktów.

Strona demonstracyjna, uruchomiona na początku stycznia 2015 roku, udostępnia programistom w biurach podróży narzędzia i dane umożliwiające oferowanie klientom bardziej szczegółowych informacji. Natomiast firma Travelport może dzięki temu pomóc liniom lotniczym i innym dostawcom korzystającym z jej platformy prowadzić bardziej efektywną sprzedaż i udostępniać podróżnym najlepsze oferty.

Początkowo strona udostępniała tylko podstawowe funkcje zakupu biletów lotniczych i usług hotelowych. Obecnie oferta została wzbogacona o nowe możliwości, między innymi airline branded fares - jednakowy dostęp do informacji o taryfach jak na stronie przewoźników, a także zakup usług dodatkowych, także tanich linii lotniczych oraz interaktywne mapy miejsc w samolotach. W przyszłości firma Travelport zamierza poszerzyć ofertę o usługi wynajmu samochodów i pokazać, jak łatwo można wykorzystać stronę Universal API do sprzedaży tej oferty, a także uzupełnić rozwiązanie o dane z bazy Hotel Content Plus, aby zapewnić szerszy wachlarz usług hotelowych.

Alvydas Vitkauskas, dyrektor generalny grupy UAB „Interneto Partneris" zarządzający internetowymi biurami podróży FlyHi, FlySiesta, HotFlug i Greitai, powiedział: „Opracowanie nowego produktu jak wyszukiwarka na stronę internetową czy narzędzie do rezerwacji podróży służbowych wiąże się z dużym ryzykiem. Im lepiej firma rozumie i kontroluje to ryzyko, tym trafniejsze będą jej decyzje biznesowe. Dzięki nowej platformie Travelport Universal API przedsiębiorstwa mogą poznać pełny wachlarz treści i korzystać z dostępnych informacji przed uruchomieniem swojego własnego projektu, co stanowi nieocenioną pomoc".

Roberto Ramos, dyrektor generalny Atrapalo Travel, dodał: „Jesteśmy obecnie w trakcie migracji naszego rozwiązania rezerwacji biletów lotniczych do platformy Travelport Universal API. Początkowo szacowaliśmy, że proces ten zajmie sześć miesięcy, ale dzięki symulacji i przetestowaniu oferowanych funkcji za pomocą strony demonstracyjnej Travelport Universal API skróciliśmy założony czas opracowywania rozwiązania o połowę".

Jan-Paul Ephithite, menedżer produktu w firmie Travelport, skomentował: „Z zadowoleniem prezentujemy niezwykle szeroką ofertę produktów dostępnych za pośrednictwem Travelport Universal API, w tym branded fares, usługi dodatkowe linii lotniczych czy interaktywne mapy miejsc. Ciężko pracowaliśmy by przedstawić Travelport Universal API w innowacyjny sposób, odwiedziliśmy przy tym wiele innych stron, zanim zdecydowaliśmy się na ostateczny projekt naszej strony. Chcieliśmy zbudować platformę, na której klient uzyska kompleksowy przegląd informacji, żeby móc podejmować trafniejsze decyzje dotyczące prezentowania opcji podróży. Mamy nadzieję, że nasza nowa platforma zainspiruje firmy, które chcą wyróżnić się w branży turystycznej".