Polska nie zarabia na turystyce
Raport Word Economic Forum miażdży nasze pojęcie o wpływie turystyki przyjazdowej na gospodarkę Polski.
Czytaj więcej...
WizzAir: 19 nowych tras z Polski
W 2017 roku WizzAir przewiózł ponad 8 mln pasażerów z Polski, a w przyszłym roku uruchomi 19 nowych połączeń do naszego kraju
Czytaj więcej...
Sun&Fun z nową gwarancją
Firma Blue Style, właściciel marki Sun&Fun Holiday przedstawiła nową gwarancję ubezpieczeniową na kwotę 7 339 200 zł.
Czytaj więcej...
Dubaj: najwyższy hotel świata
W pierwszym kwartale tego roku w Dubaju otworzy swe podwoje Hotel Gevora, który, w momencie otwarcia będzie najwyższym budynkiem hotelowym na świecie, mierzącym 356 metrów.
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Polska nie zarabia na turystyce
  • WizzAir: 19 nowych tras z Polski
  • Sun&Fun z nową gwarancją
  • Dubaj: najwyższy hotel świata
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 12 listopad 2015 14:15

Szallas.hu chce się rozwijać w Polsce

Napisane przez MG

Szallas.hu - jedna z najszybciej rozwijających sie firm Europy Środkowo-Wschodniej - ma nowych właścicieli. Węgierski OTP Bank oraz fundusz venture capital PortfoLion zakupiły 100 proc. udziałów spółki Szallas.hu Kft. od Central Media Group oraz dwóch właścicieli, Zoltána Vargi i József'a Dorcsinecza.

W wyniku transakcji PortfoLion otrzymał 70 proc., a OTP Bank 30 proc. udziałów węgierskiej firmy.
Szallas.hu Kft to wiodąca firma e-turystyczna w Europie Środkowo-Wschodniej, która osiągnęła obroty w wysokości 30 mln euro. Dwa udane produkty firmy to szallasguru.hu, oferujący noclegi ze znacznymi rabatami, a także konferenciahotelek.hu – serwis adresowany do organizatorów eventów i konferencji.
Flagowym produktem jest portal turystyczny szallas.hu, który świadczy usługi z zakresu rezerwacji noclegów m.in. w Chorwacji, Polsce, Rumunii i na Słowacji, a więc w krajach, które są kluczowymi rynkami dla węgierskiej firmy.

Wolf László, zastępca głównego dyrektora Banku OTP, powiedział: "Firma chce koncentrować się na utrzymaniu wiodącej pozycji na Węgrzech, zwiększeniu swojej obecności na dotychczasowych rynkach oraz na szybkim rozwoju działalności w Polsce.
W ciągu pięciu lat Szallas.hu stała się na Węgrzech znaczącym graczem, który rozpoczął ekspansję w krajach sąsiadujących."

József Szigetvári, CEO w firmie Szallas.hu Kft, dodał: "Teraz jest optymalny czas, by rozwinąć działalność na polskim rynku, a wraz ze zmianą własności otwierają się nowe możliwości wzrostu. Ważnym trendem na europejskim rynku turystycznym jest wzrost udziału kanałów internetowych w rezerwacjach noclegowych. W Wielkiej Brytanii wynosi on 78 proc., z kolei w Holandii 67 proc. wszystkich rezerwacji dokonywanych jest online, podczas gdy na Węgrzech te wartości oscylują w przedziale między 45 a 48 proc.. Przewiduje się, że odsetek ten wzrośnie w najbliższych latach, a według naszych szacunków osiągnie niemalże 50 proc. w 2017 roku."

Firma Szallas.hu Kft znalazła się w tym roku na 3. miejscu w prestiżowym rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe. W lipcu br. węgierska firma otworzyła biuro w Warszawie i uruchomiła portal turystyczny Noclegguru.pl, w którym można zarezerwować online nocleg w jednym ze 175 państw na całym świecie.