Touroperator roku 2017
Głosować może każdy. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi podczas jubileuszowych 25. Targów Turystycznych TT Warsaw w Pałacu Kultury i Nauki.
Czytaj więcej...
LEO Express szuka agentów
LEO Express poszukuje punktów sprzedaży agencyjnej na trasach swoich przejazdów.
Czytaj więcej...
Konkurs VisitSweden!
Na stoisku VisitSweden na TT Warsaw można wygrać pobyt w Malmö.
Czytaj więcej...
Autobusem do Kijowa
Najwygodniejszym środkiem transportu di stolicy Ukrainy jest autobus Warszawa - Kijów
Czytaj więcej...
Dubaj romantycznie
Wskażemy Ci, gdzie warto oświadczyć się, wziąć ślub czy przeżyć niezapomniany miesiąc miodowy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Touroperator roku 2017
  • LEO Express szuka agentów
  • Konkurs VisitSweden!
  • Autobusem do Kijowa
  • Dubaj romantycznie

Reklama

Reklama

czwartek, 12 listopad 2015 14:15

Szallas.hu chce się rozwijać w Polsce

Napisane przez MG

Szallas.hu - jedna z najszybciej rozwijających sie firm Europy Środkowo-Wschodniej - ma nowych właścicieli. Węgierski OTP Bank oraz fundusz venture capital PortfoLion zakupiły 100 proc. udziałów spółki Szallas.hu Kft. od Central Media Group oraz dwóch właścicieli, Zoltána Vargi i József'a Dorcsinecza.

W wyniku transakcji PortfoLion otrzymał 70 proc., a OTP Bank 30 proc. udziałów węgierskiej firmy.
Szallas.hu Kft to wiodąca firma e-turystyczna w Europie Środkowo-Wschodniej, która osiągnęła obroty w wysokości 30 mln euro. Dwa udane produkty firmy to szallasguru.hu, oferujący noclegi ze znacznymi rabatami, a także konferenciahotelek.hu – serwis adresowany do organizatorów eventów i konferencji.
Flagowym produktem jest portal turystyczny szallas.hu, który świadczy usługi z zakresu rezerwacji noclegów m.in. w Chorwacji, Polsce, Rumunii i na Słowacji, a więc w krajach, które są kluczowymi rynkami dla węgierskiej firmy.

Wolf László, zastępca głównego dyrektora Banku OTP, powiedział: "Firma chce koncentrować się na utrzymaniu wiodącej pozycji na Węgrzech, zwiększeniu swojej obecności na dotychczasowych rynkach oraz na szybkim rozwoju działalności w Polsce.
W ciągu pięciu lat Szallas.hu stała się na Węgrzech znaczącym graczem, który rozpoczął ekspansję w krajach sąsiadujących."

József Szigetvári, CEO w firmie Szallas.hu Kft, dodał: "Teraz jest optymalny czas, by rozwinąć działalność na polskim rynku, a wraz ze zmianą własności otwierają się nowe możliwości wzrostu. Ważnym trendem na europejskim rynku turystycznym jest wzrost udziału kanałów internetowych w rezerwacjach noclegowych. W Wielkiej Brytanii wynosi on 78 proc., z kolei w Holandii 67 proc. wszystkich rezerwacji dokonywanych jest online, podczas gdy na Węgrzech te wartości oscylują w przedziale między 45 a 48 proc.. Przewiduje się, że odsetek ten wzrośnie w najbliższych latach, a według naszych szacunków osiągnie niemalże 50 proc. w 2017 roku."

Firma Szallas.hu Kft znalazła się w tym roku na 3. miejscu w prestiżowym rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe. W lipcu br. węgierska firma otworzyła biuro w Warszawie i uruchomiła portal turystyczny Noclegguru.pl, w którym można zarezerwować online nocleg w jednym ze 175 państw na całym świecie.