16 mln Polaków chce na wakacje
W tym roku na wypoczynek wybiera się 16 516 324 osób, 4 236 707 osób (26 proc.) wybiera się za granicę, a 12 279 622 (74 proc.) zamierza zorganizować swój wypoczynek w kraju.
Czytaj więcej...
Podzieleni - znaczy słabsi
Izba Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej i Polska Izba Turystyki nie mogą się zjednoczyć, bo kilkanaście osób w kraju, metrykalnie dorosłych, od lat pała do siebie niechęcią i nie potrafi się dogadać. Może wystarczy te osoby poprosić, żeby odeszły ze stanowisk?
Czytaj więcej...
VisitSweden stawia na zrównoważony rozwój
Organizacja Visit Sweden rozpoczęła w 2016 roku realizację projektu środowiskowego promującego zrównoważone inicjatywy na rzecz ekoturystyki i ochrony przyrody.
Czytaj więcej...
Dawid Lasek rozstaje się z MSiT
Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, w środę Dawid Lasek przestanie być podsekretarzem stanu odpowiedzialnym za turystykę w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
Czytaj więcej...
Wrocław - święto sportów nieolimpijskich
Dziesiąta edycja Światowych Igrzysk Sportowych The World Games, która odbędzie się we Wrocławiu od 20 do 30 lipca, będzie największą imprezą sportową w roku 2017 w Polsce. Kto kocha sport, powinien w lipcu przyjechać do stolicy Dolnego Śląska.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 16 mln Polaków chce na wakacje
  • Podzieleni - znaczy słabsi
  • VisitSweden stawia na zrównoważony rozwój
  • Dawid Lasek rozstaje się z MSiT
  • Wrocław - święto sportów nieolimpijskich

Reklama

wtorek, 25 sierpień 2015 10:45

Polacy polubili first minute

Napisane przez MG
Polacy polubili first minute AG

Z danych najnowszego raportu CBOS pt. „Wyjazdy wypoczynkowe Polaków w 2014 roku i plany na rok 2015" wynika, że w tym roku 58 proc. Polaków planowało odpoczynek poza domem. Jest to o 6 punktów procentowych więcej niż w roku poprzednim.

Poza ceną, oferty first minute, zachęcają wczasowiczów dostępnością miejsc na wszystkie wycieczki, a także nieograniczonym wyborem dowolnego zakwaterowania. Bez względu na to, czy szukamy studia dla pary, kilkupokojowego zakwaterowania czy luksusowego apartamentu, to mamy pewność, że wszystkie opcje są jeszcze dostępne. Te oferty mogą być równie tanie jak te z ostatniej chwili, z tą różnicą że wyboru nie podejmuje się pod presją czasu. W przypadku ofert last minute wybór jest ograniczony – pozostają warunki noclegowe, które wcześniej nikogo nie zainteresowały. Wcześniejsze rezerwacje wycieczek w biurach podróży wiążą się także z możliwością wyboru dowolnego rodzaju transportu do miejsca docelowego. Kolejnym udogodnieniem jest możliwość spłaty wycieczki w ratach, ponieważ biura nie oczekują wpłacenia od razu całej kwoty.

Wyjazdy na zagraniczne kursy językowe – wcześniej znaczy taniej
Ze wczesnymi rezerwacjami zagranicznych kursów językowych wiążą się przede wszystkim niższe opłaty za sam kurs, a także za bilety lotnicze. Równie istotny jest komfort psychiczny wynikający z tego, że można spokojnie zaplanować podróż i odpowiednio się do niej przygotować, co ma ogromne znaczenie w przypadku dłuższego pobytu poza rodzimym krajem. Na dłuższy pobyt za granicą składa się przede wszystkim coraz popularniejszy wśród młodych osób „gap year", czyli okres, w którym przerywa się dotychczasowe zajęcia na rzecz wyjazdu za granicę w celach edukacyjnych – w przypadku zagranicznych kursów językowych. Również firmy organizujące zagraniczne kursy językowe dają możliwość ich opłacenia w ratach.

Piotr Majdan, Country Manager Education First w Polsce, międzynarodowej firmy specjalizującej się w organizacji zagranicznych kursów językowych, powiedział: „W Europie wakacyjne wyjazdy kupowane z rocznym wyprzedzeniem są standardem. Osoby, które decydują się na ich wcześniejsze zamawianie, mogą liczyć na specjalne upusty. W przypadku zagranicznych wyjazdów na kursy językowe z Education First można skorzystać z różnego rodzaju zniżek, jeśli dana osoba zdecyduje się na nie do końca września. Zaliczają się do nich upusty do 500 złotych za wyjazd ze znajomym, za kursy feryjne czy nawet 15 proc. zniżki dla stałych klientów. Wcześniejsze rezerwacje to nie tylko tańsze kursy, ale też tańsze bilety lotnicze. Pracownicy, którzy mogą swobodnie wybrać terminy urlopów, a także licealiści oraz studenci, dzięki wakacjom mają możliwość wybiegania w przyszłość, rezerwowania wyjazdów wcześniej i czerpania z tego korzyści pieniężnych."