Inwazja hoteli w Polsce
Jak zauważają eksperci Walter Herz, w Polsce nieustannie rośnie popyt na usługi hotelowe, zarówno ze strony turystów, jak i klientów biznesowych.
Czytaj więcej...
Rekordowy wzrost w turystyce
Liczba międzynarodowych podróży w 2017 roku osiągnęła rekordową wysokość 1,32 mld, czyli o 7 proc. więcej niż w 2016.
Czytaj więcej...
Nowe tanie połączenie do Włoch
WizzAir ogłosił dziś uruchomienie nowego połączenia z Wrocławia do włoskiego Bari. Zacznie ono działać 31 marca.
Czytaj więcej...
Dubaj: najwyższy hotel świata
W pierwszym kwartale tego roku w Dubaju otworzy swe podwoje Hotel Gevora, który, w momencie otwarcia będzie najwyższym budynkiem hotelowym na świecie, mierzącym 356 metrów.
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Inwazja hoteli w Polsce
  • Rekordowy wzrost w turystyce
  • Nowe tanie połączenie do Włoch
  • Dubaj: najwyższy hotel świata
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

piątek, 10 lipiec 2015 11:43

Travelport przejmuje Mobile Travel Technologies Ltd

Napisane przez MG

Firma Travelport Worldwide Limited przejęła Mobile Travel Technologies Ltd (MTT), oferującą mobilną platformę turystyczną oraz zestaw produktów, które umożliwiają branży turystycznej nawiązywanie relacji z klientami za pomocą aplikacji, mobilnych stron internetowych i inteligentnych komunikatorów mobilnych.

Aplikacje mobilne i usługi MTT są następnie dostarczane, pod marką klienta, na smartfony, tablety i inteligentne dodatki, takie jak zegarek Apple Watch. Z usług MTT korzystają postępowe firmy z branży turystycznej, m.in. easyJet, Singapore Airlines, Saudia, BCD Travel, Capita Travel and Events oraz LATAM Airlines Group.

W 2014 r. około jedna trzecia transakcji w handlu elektronicznym na całym świecie została przeprowadzona za pomocą urządzeń mobilnych (źródło: Criteo). Przewiduje się, że liczba transakcji zakupu biletów lotniczych przeprowadzonych za pomocą tych urządzeń wzrośnie z niecałych 200 mln USD w 2014 roku do ponad 540 mln USD w 2018 roku, a wartość tych transakcji w tym okresie wzrośnie z 52 mld USD do 145 mld USD (źródło: Juniper).

Gordon Wilson, prezes i dyrektor generalny firmy Travelport, powiedział: „Przejęcie największego i odnoszącego największe sukcesy dostawcy zaawansowanych usług i aplikacji mobilnych dla branży turystycznej stanowi naturalną kontynuację strategii firmy Travelport zakładającej przekształcanie tej branży. Dodanie funkcji oferowanych przez MTT do naszej turystycznej platformy handlowej pozwala na dalsze zwiększenie naszego zasięgu i obecność w bardziej dochodowym segmencie usług dla naszych klientów — linii lotniczych, hoteli, firm świadczących usługi zarządzania podróżami oraz biur podróży.

Firma MTT skorzysta natomiast z efektu sieciowego w postaci infrastruktury Travelport, kontaktów z większą liczbą potencjalnych klientów oraz dostępu do naszej wiodącej w branży oferty. Będziemy zarządzać MTT jako w pełni kontrolowaną spółką Travelport. Dotychczasowy dyrektor generalny Gerry Samuels oraz kadra zarządzająca wyższego szczebla zachowają swoje stanowiska, tak aby w dalszym ciągu mogli się koncentrować na sektorze mobilnym i długoterminowych relacjach z klientami".

Gerry Samuels, dyrektor generalny firmy MTT, dodał: „Dołączenie do firmy Travelport pozwoli MTT przyspieszyć nasze dotychczasowe działania w branży turystycznej, czyli dostarczanie liniom lotniczym i pośrednikom najnowocześniejszych innowacji mobilnych, umożliwiających im lepszą obsługę klientów końcowych dzięki nowoczesnym i spersonalizowanym usługom mobilnym, które rewolucjonizują sposób podróżowania.

Wraz ze wzrostem rynku i popytu na mobilne rozwiązania turystyczne firma MTT intensywnie się rozwijała, a potencjał dalszego wzrostu jest wciąż olbrzymi. Obecnie, dzięki wsparciu globalnego lidera, jakim jest Travelport, będziemy mogli jeszcze lepiej wykorzystać nowe możliwości".