Pewnik turystyczny? Toskania!
Luksusowy ośrodek turystyczny Tuscany Forever® zaprasza polskie biura podróży do współpracy.
Czytaj więcej...
Quo vadis POT?
Czy Polska Organizacja Turystyczna jest instytucją zbędną?
Czytaj więcej...
Malmö zaprasza na letnie imprezy
Do końca września w Malmö – największym mieście regionu Skanii – nie sposób się będzie nudzić. Letnie dni upłyną pod znakiem licznych imprez miejskich.
Czytaj więcej...
Konkurs na film promocyjny
Celem konkursu "Kadry z polski" jest promocja walorów turystycznych znanych i mniej znanych miejsc w Polsce.
Czytaj więcej...
Rosjanie wrócą do Egiptu
Po dokładnych oględzinach terminalu 2 na lotnisku w Kairze, specjaliści z Rosji są zadowoleni ze środków bezpieczeństwa.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Pewnik turystyczny? Toskania!
  • Quo vadis POT?
  • Malmö zaprasza na letnie imprezy
  • Konkurs na film promocyjny
  • Rosjanie wrócą do Egiptu

Reklama

Reklama

poniedziałek, 29 czerwiec 2015 15:23

Manipiulacja TVN ws Tunezji

Napisane przez MG

Niektóre media prześcigają się w nagonce na biura podróży. Znamienny przykład to relacja TVN. A poniżej drukujemy wyjaśnienie do wywiadu przeprowadzonego na tunezyjskiej plaży z uczestnikiem wyjazdu P. Maciejem K. organizowanego przez biuro Prima Holiday.

Jako organizator wyjazdu niestety odnieśliśmy przykre wrażenie, że przeprowadzony wywiad z turystą Panem Maciejem K. był całkowicie niezgodny z rzeczywistością.
W ramach wyjaśnienia do sprawy pragniemy Państwa zapewnić, iż spółka Prima Holiday jako organizator zaproponowała wszystkich swoim turystom będących świadkami tragicznych zdarzeń, możliwość wcześniejszego powrotu do kraju. Zaproponowany wcześniejszy powrót wyznaczony był na dzień 28 czerwca (niedziela) tj. pierwsze możliwe połączenie do Polski. Jednakże Klient M. K. nie był zainteresowany skorzystaniem z tej możliwości i podpisał w dniu 28 czerwca zaświadczenie, że podjął decyzję pozostania w Tunezji pomimo propozycji wcześniejszego powrotu.

W dniu 28 czerwca udało nam się zakupić dodatkowe miejsca na powrót dla całej grupy Prima Holiday od innego organizatora wyjazdów do Tunezji. Z ponad 30 osób tylko 4 osoby zdecydowały się wracać, byli oni bardzo wdzięczni za naszą reakcję w tej sprawie.
Klienci, którzy zdecydowali się na wcześniejszy powrót otrzymali od nas dodatkowo zapewnienie, iż otrzymają również zwrot utraconych świadczeń hotelowych w związku wcześniejszym powrotem do kraju oraz bilet powrotny, który będzie na koszt Prima Holiday, pomimo braku oficjalnego komunikatu MSZ o ewakuacji.

Kolejną niezgodną z prawdą informacją w przeprowadzonym wywiadzie jest, iż w hotelu przebywa tylko 100 turystów z Polski. Prawdą jest, iż w hotelu jest dużo turystów, również innych narodowości, którzy również zdecydowali się pozostać w Tunezji ( głowie Anglicy).
Ponad to Prima Holiday jako organizator wyjazdu zgłaszała (korespondencja mailowa) do Ambasady prośbę o wsparcie dla Klientów , którzy byli świadkami tragicznego wydarzenia, chociażby poprzez zapewnienie pomocy osoby psychologa lub ewentualnie pracownika ambasady. W odpowiedzi Konsul poinformował nas, że jest w kontakcie z Klientami. Film niestety zawiera dużo niezgodnych z prawdą informacji. Dotychczas wierzyliśmy, że wywiady przeprowadzane TVN24 są rzetelnie przygotowywane i ukazują rzeczywistość, niestety wywiad z Panem P. K. był jednostronny i naszym zdaniem krzywdzący nas jako organizatora, który zastosował wszelkie możliwe środki, aby dać poczucie bezpieczeństwa swoim turystom w tych trudnych chwilach. Ponad to podkreślamy, iż rezydentka Pani Karolina wykazała się wyjątkową empatią, zaangażowaniem i wsparciem dla naszych turystów, za co bardzo jesteśmy jej wdzięczni.

Dlatego bardzo prosimy zaprzestanie wyświetlania tego wywiadu pokazującego nasza postawę w krzywdzącym nas świetle i sprostowanie do sprawy.