Touroperator roku 2017
Głosować może każdy. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi podczas jubileuszowych 25. Targów Turystycznych TT Warsaw w Pałacu Kultury i Nauki.
Czytaj więcej...
LEO Express szuka agentów
LEO Express poszukuje punktów sprzedaży agencyjnej na trasach swoich przejazdów.
Czytaj więcej...
Konkurs VisitSweden!
Na stoisku VisitSweden na TT Warsaw można wygrać pobyt w Malmö.
Czytaj więcej...
Zielony Listopad w Puszczy
Zielony Listopad” jest inicjatywą Koalicji Mieszkańców Puszczy - grupy ludzi działających na rzecz zachowania naturalnych walorów przyrodniczych Puszczy Białowieskiej.
Czytaj więcej...
Smaki Dubaju
Gdzie warto w Dubaju zjeść i jakie potrawy skosztować, aby poczuć charakterystyczny smak Dubaju
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Touroperator roku 2017
  • LEO Express szuka agentów
  • Konkurs VisitSweden!
  • Zielony Listopad w Puszczy
  • Smaki Dubaju

Reklama

Reklama

poniedziałek, 29 czerwiec 2015 15:23

Manipiulacja TVN ws Tunezji

Napisane przez MG

Niektóre media prześcigają się w nagonce na biura podróży. Znamienny przykład to relacja TVN. A poniżej drukujemy wyjaśnienie do wywiadu przeprowadzonego na tunezyjskiej plaży z uczestnikiem wyjazdu P. Maciejem K. organizowanego przez biuro Prima Holiday.

Jako organizator wyjazdu niestety odnieśliśmy przykre wrażenie, że przeprowadzony wywiad z turystą Panem Maciejem K. był całkowicie niezgodny z rzeczywistością.
W ramach wyjaśnienia do sprawy pragniemy Państwa zapewnić, iż spółka Prima Holiday jako organizator zaproponowała wszystkich swoim turystom będących świadkami tragicznych zdarzeń, możliwość wcześniejszego powrotu do kraju. Zaproponowany wcześniejszy powrót wyznaczony był na dzień 28 czerwca (niedziela) tj. pierwsze możliwe połączenie do Polski. Jednakże Klient M. K. nie był zainteresowany skorzystaniem z tej możliwości i podpisał w dniu 28 czerwca zaświadczenie, że podjął decyzję pozostania w Tunezji pomimo propozycji wcześniejszego powrotu.

W dniu 28 czerwca udało nam się zakupić dodatkowe miejsca na powrót dla całej grupy Prima Holiday od innego organizatora wyjazdów do Tunezji. Z ponad 30 osób tylko 4 osoby zdecydowały się wracać, byli oni bardzo wdzięczni za naszą reakcję w tej sprawie.
Klienci, którzy zdecydowali się na wcześniejszy powrót otrzymali od nas dodatkowo zapewnienie, iż otrzymają również zwrot utraconych świadczeń hotelowych w związku wcześniejszym powrotem do kraju oraz bilet powrotny, który będzie na koszt Prima Holiday, pomimo braku oficjalnego komunikatu MSZ o ewakuacji.

Kolejną niezgodną z prawdą informacją w przeprowadzonym wywiadzie jest, iż w hotelu przebywa tylko 100 turystów z Polski. Prawdą jest, iż w hotelu jest dużo turystów, również innych narodowości, którzy również zdecydowali się pozostać w Tunezji ( głowie Anglicy).
Ponad to Prima Holiday jako organizator wyjazdu zgłaszała (korespondencja mailowa) do Ambasady prośbę o wsparcie dla Klientów , którzy byli świadkami tragicznego wydarzenia, chociażby poprzez zapewnienie pomocy osoby psychologa lub ewentualnie pracownika ambasady. W odpowiedzi Konsul poinformował nas, że jest w kontakcie z Klientami. Film niestety zawiera dużo niezgodnych z prawdą informacji. Dotychczas wierzyliśmy, że wywiady przeprowadzane TVN24 są rzetelnie przygotowywane i ukazują rzeczywistość, niestety wywiad z Panem P. K. był jednostronny i naszym zdaniem krzywdzący nas jako organizatora, który zastosował wszelkie możliwe środki, aby dać poczucie bezpieczeństwa swoim turystom w tych trudnych chwilach. Ponad to podkreślamy, iż rezydentka Pani Karolina wykazała się wyjątkową empatią, zaangażowaniem i wsparciem dla naszych turystów, za co bardzo jesteśmy jej wdzięczni.

Dlatego bardzo prosimy zaprzestanie wyświetlania tego wywiadu pokazującego nasza postawę w krzywdzącym nas świetle i sprostowanie do sprawy.