Touroperator roku 2017
Głosować może każdy. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi podczas jubileuszowych 25. Targów Turystycznych TT Warsaw w Pałacu Kultury i Nauki.
Czytaj więcej...
LEO Express szuka agentów
LEO Express poszukuje punktów sprzedaży agencyjnej na trasach swoich przejazdów.
Czytaj więcej...
Konkurs VisitSweden!
Na stoisku VisitSweden na TT Warsaw można wygrać pobyt w Malmö.
Czytaj więcej...
Autobusem do Kijowa
Najwygodniejszym środkiem transportu di stolicy Ukrainy jest autobus Warszawa - Kijów
Czytaj więcej...
Dubaj romantycznie
Wskażemy Ci, gdzie warto oświadczyć się, wziąć ślub czy przeżyć niezapomniany miesiąc miodowy.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Touroperator roku 2017
  • LEO Express szuka agentów
  • Konkurs VisitSweden!
  • Autobusem do Kijowa
  • Dubaj romantycznie

Reklama

Reklama

czwartek, 07 maj 2015 18:53

Egipt wrócił na podium wśród najpopularniejszych kierunków

Napisane przez AG
Jeden z hoteli tunezyjskich Jeden z hoteli tunezyjskich AG

Klienci chyba na dobre wrócili do biur podróży. W ostatnim tygodniu, w porównaniu z analogicznym okresem roku 2014, odnotowano wzrost ich liczby o 25,3 proc. Liczba rezerwacji wzrosła o 25,9 proc.

Raport podsumowujący sprzedaż wyjazdów turystycznych opracowany na podstawie danych systemu rezerwacyjnego MerlinX, który przedstawił PZOT (Polski Związek Organizatorów Turystyki) pokazuje, że imprezy samolotowe w ostatnim tygodniu, stanowiły 88,6 proc. sprzedaży, z dojazdem własnym – 5,7 proc. a autokarowe – 5,7 proc. W ostatnim tygodniu, w, porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, wzrosła liczba sprzedanych imprez: samolotowych - o 25,9 proc., autokarowych - o 52,2 proc, zmalał zaś nieznacznie liczba imprez z dojazdem własnym - o minus 0,2 proc.

Jeśli chodzi o kierunki, które cieszyły się wśród Polaków największym zainteresowaniem, to liderem, piętnasty tydzień z rzędu, była Grecja,, na pozostałych pozycjach w pierwszej dziesiątce znalazły się: Turcja, Egipt, Hiszpania, Egipt, Bułgaria, Włochy, Tunezja , Portugalia, Cypr i Chorwacja, ,.
Jeśli chodzi o najczęściej wybierane przez klientów docelowe lotniska, to w pierwszej dziesiątce znalazło się aż sześć greckich. Pierwsza trójka to: Antalya, Heraklion i Rodos.

Najmniej tygodniowe pobyty kosztują w Hurghadzie (1 995 zł) i Burgas (2 048 zł). Najdrożej jest Rodos (2 580 zł) i Krecie (2 583 zł).
Jeśli chodzi o dynamikę sprzedaży w ostatnich 30 dniach, to Raport PZOT pokazuje, że sprzedaż oferty lato 2015 wzrosła o 14,6 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku 2014. Sprzedaż wycieczek autokarowych wzrosła o 40,8 proc., imprez z dojazdem własnym spadła o 5,9 proc., zaś samolotówki wzrosły o 14,5 proc.

Od rozpoczęcia sprzedaży Lata 2015 liczba klientów wzrosła o 4,3 proc. Wycieczki samolotowe stanowią 84,1 proc. wszystkich imprez.
Jeśli chodzi o porównanie pierwszej dziesiątki krajów, które w obecnym sezonie najlepiej się sprzedają i porównanie ich sprzedaży w porównaniu z ubiegłym sezonem, to pierwsza dziesiątka pozostała bez zmian. Na pierwszym miejscu znajduje się zaś Grecja( w porównaniu z ubiegłym rokiem +9,6 proc.). Dalej zaś: Egipt (+9,3 proc.), Turcja (+3,6 proc.), Hiszpania (+ 12,4 proc.), Włochy (+28 proc.), Bułgaria (+11 proc.), Tunezja (minus 27,2 proc.), Portugalia (+ 5,8 proc.), Maroko (minus 29,4 proc.) i Cypr (+10,6 proc.).