16 mln Polaków chce na wakacje
W tym roku na wypoczynek wybiera się 16 516 324 osób, 4 236 707 osób (26 proc.) wybiera się za granicę, a 12 279 622 (74 proc.) zamierza zorganizować swój wypoczynek w kraju.
Czytaj więcej...
Podzieleni - znaczy słabsi
Izba Turystyki Rzeczypospolitej Polskiej i Polska Izba Turystyki nie mogą się zjednoczyć, bo kilkanaście osób w kraju, metrykalnie dorosłych, od lat pała do siebie niechęcią i nie potrafi się dogadać. Może wystarczy te osoby poprosić, żeby odeszły ze stanowisk?
Czytaj więcej...
VisitSweden stawia na zrównoważony rozwój
Organizacja Visit Sweden rozpoczęła w 2016 roku realizację projektu środowiskowego promującego zrównoważone inicjatywy na rzecz ekoturystyki i ochrony przyrody.
Czytaj więcej...
Dawid Lasek rozstaje się z MSiT
Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, w środę Dawid Lasek przestanie być podsekretarzem stanu odpowiedzialnym za turystykę w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
Czytaj więcej...
Wrocław - święto sportów nieolimpijskich
Dziesiąta edycja Światowych Igrzysk Sportowych The World Games, która odbędzie się we Wrocławiu od 20 do 30 lipca, będzie największą imprezą sportową w roku 2017 w Polsce. Kto kocha sport, powinien w lipcu przyjechać do stolicy Dolnego Śląska.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 16 mln Polaków chce na wakacje
  • Podzieleni - znaczy słabsi
  • VisitSweden stawia na zrównoważony rozwój
  • Dawid Lasek rozstaje się z MSiT
  • Wrocław - święto sportów nieolimpijskich

Reklama

czwartek, 05 marzec 2015 22:02

Gdzie na Wielkanoc wyjadą klienci Travelplanet.pl

Napisał
Plaża w Egipice Plaża w Egipice AG

Egipt, Austria, Włochy i Wyspy Kanaryjskie to najpopularniejsze kierunki, które rezerwują na Wielkanoc turyści, według badań Travelplanet.pl.

80 proc klientów na Wielkanoc wybiera plaże, 20 proc – stoki narciarskie. Według statystyk rezerwacji w Travelplanet.pl, dokonywanych na miesiąc przed świętami, podobnie było w 2013 roku, kiedy Wielkanoc wypadała pod koniec marca. Ale wówczas, na miesiąc przed Zmartwychwstaniem Pańskim, rezerwacje wyjazdów były mniejsze o połowę w porównaniu z obecnymi.

Zauważalną tendencję do spędzania świąt za granicą widać również po wzroście rezerwacji w porównaniu do ubiegłorocznej Wielkanocy, który wynosi 8 proc.
Blisko 4 na 10 turystów (39 proc.), którzy zaplanowali Wielkanoc za granicą, wybiera się na egipskie plaże. Na alpejskie stoki w Austrii (najpopularniejsze ośrodki to stacje w dolinie Zillertal, Bad Gastein i Zell am See) – 11 proc. turystów. Wielkanocne narty we Włoszech zaplanowało 8 proc. turystów. Topowe stacje to Livigno oraz miejscowości w dolinie Val di Sole.

Za Wielkanoc w Egipcie turyści płacą przeciętnie ok. 2960 zł od osoby, na Wyspach Kanaryjskich – ok. 2680 zł. Turyści wybierający śmigus dyngus na plażach decydują się jednak w większości na 7-dniowe wyloty. Rownież narciarze, wyjeżdżający w tym czasie do Włoch, preferują tygodniowe wyjazdy i za pobyt płacą przeciętnie ok. 1850 zł. To o 400 zł więcej niż w wypadku narciarzy wyjeżdżających na Wielkanoc do Austrii, ale w tym ostatnim wypadku są to wyjazdy 3-4-dniowe.

W ofercie biur podróży najtańszy, trzydniowy pobyt kosztuje ok. 1150 – 1400 zł od osoby w hotelu 3 – 4*. To wypoczynek na hiszpańskim wybrzeżu Costa Brava lub Costa Blanca, z przelotem, śniadaniami i obiadokolacjami. Nieco droższy jest wylot na Sycylię. Za 3 dni w hotelu 4*, ze śniadaniami trzeba zapłacić 1550 zł.

1600 zł od osoby kosztuje Wielkanoc w Budapeszcie i Pradze (3 dni, samolot hotel 3* ,śniadania). Ok. 100 – 200 zł więcej kosztuje spędzenie świąt w Barcelonie. Taniej, bo 1400 zł wyniesie czterodniowy wylot do Rzymu na Wielkanoc (hotel 3*, śniadania). Za 1650 zł można spędzić Wielkanoc spędzić na Malcie, w kraju szczycącym się największym odsetkiem katolików w Europie.
Narciarze mogą przebierać w niedrogich ofertach. Za 300 zł można wykupić w biurach podróży apartament na 4 dni w szwajcarskim Savognin – Lenzerheide. 260 - 300 zł kosztuje czterodniowy pobyt w hotelu 3* ze śniadaniami w czeskim Szpindlerowym Młynie lub Jańskich Łaźniach (360 – 400 zł ze śniadaniami o obiadokolacjami) 430 zł trzeba zapłacić za 4 dniowy pobyt w hotelu 2* ze śniadaniami we włoskiej Val Gardenie a niecałe 600 zł za taki sam pobyt ze śniadaniami i obiadokolacjami w trzygwiazdkowych hotelach w Val di Sole, Valle Isarco czy austriackim Salzburger Sportwelt Amade.