Inwazja hoteli w Polsce
Jak zauważają eksperci Walter Herz, w Polsce nieustannie rośnie popyt na usługi hotelowe, zarówno ze strony turystów, jak i klientów biznesowych.
Czytaj więcej...
Rekordowy wzrost w turystyce
Liczba międzynarodowych podróży w 2017 roku osiągnęła rekordową wysokość 1,32 mld, czyli o 7 proc. więcej niż w 2016.
Czytaj więcej...
Nowe tanie połączenie do Włoch
WizzAir ogłosił dziś uruchomienie nowego połączenia z Wrocławia do włoskiego Bari. Zacznie ono działać 31 marca.
Czytaj więcej...
Dubaj: najwyższy hotel świata
W pierwszym kwartale tego roku w Dubaju otworzy swe podwoje Hotel Gevora, który, w momencie otwarcia będzie najwyższym budynkiem hotelowym na świecie, mierzącym 356 metrów.
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Inwazja hoteli w Polsce
  • Rekordowy wzrost w turystyce
  • Nowe tanie połączenie do Włoch
  • Dubaj: najwyższy hotel świata
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 05 grudzień 2013 10:52

Targi turystyczne na Narodowym

Napisane przez AG
Prelekcja podcza targó PODRÓŻE 2012 Prelekcja podcza targó PODRÓŻE 2012 archiwum MURATOREXPO

Już w najbliższy piątek, w Mikołajki rozpoczynają się na Stadionie Narodowym trzydniowe Warszawskie Targi Turystyczne PODRÓŻE.

Na ponad 100 stoiskach gościmy firmy i organizacje z 13 krajów: Czech, Hiszpanii, Indii, Indonezji, Izraela, Maroko, Meksyku, Niemiec, Norwegii, Republiki Południowej Afryki, Słowacji, Węgier oraz Polski. Krajem partnerskim jest Słowacja. Obok oferty wystawców - ośrodków promocji krajów i regionów, touroperatorów, biur podróży, hoteli, ośrodków SPA, uzdrowisk, przewoźników, wydawców oraz mediów, magnesem dla gości jest bogaty program wydarzeń, a w nim: spotkania i warsztaty z podróżnikami, pokazy kulinarne, prezentacje etnicznych instrumentów i... sobotnia wizyta św. Mikołaja prosto z Laponii.
W piątek, dzień branżowy, można będzie wziąć udział w konferencji prasowej Republiki Słowackiej (godz. 15.00, sala LONDYN A). Słowacja - Kraj Partnerski Targów PODRÓŻE 2013 zaprezentuje tegoroczne nowości i inwestycje w największych słowackich ośrodkach narciarskich w Wysokich i Niskich Tatrach, przedstawi informacje o zimowych połączeniach lotniczych z Warszawy i Gdańska do Popradu w słowackich Tatrach oraz szczegóły na temat atrakcyjnych zimowych pakietów pobytowych na Słowacji. Jan Bosnovic, dyrektor Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Warszawie powiedział: „Podczas trzech dni targów Narodowe Centrum Turystyki Słowackiej razem z przedstawicielami branży turystycznej ze Słowacji zaprezentują zimowe atrakcje turystyczne naszego Małego Wielkiego Kraju. Przedstawimy nowości i inwestycje w słowackich ośrodkach narciarskich, uzdrowiska oraz kąpieliska termalne. Od piątku do niedzieli na stoisku Słowacji, która jest Krajem Partnerskim tegorocznych targów, organizować będziemy degustacje słowackich win firmy Chateau Topolcianky oraz promować szlaki winne na Słowacji. Przy winie słowackim będzie można wysłuchać występów zespołu ludowego PRIMAŠ ze Wschodniej Słowacji. Polacy należą do ścisłej czołówki turystów zagranicznych odwiedzających zimową Słowację i dlatego robimy wszystko, by ich zainteresowanie naszym krajem cały czas rosło. Staramy się sprostać oczekiwaniom, oferując coraz wyższą jakość usług po atrakcyjnych cenach.
Ponadto, w piątek o godz.13.00 można będzie uczestniczyć w multimedialnej prezentacji na temat promocji polskich regionów na przykładzie Tour de Pologne z udziałem Czesława Langa - polskiego kolarza torowego i szosowego, działacza sportowego oraz organizatora Tour de Pologne. O godz. 13.00 odbędzie się również Webinarium PIT: Jak wykorzystać komunikator turystyczny w sprzedaży? Otwarte i bezpłatne warsztaty adresowane są do touroperatorów, agentów i hotelarzy.
Przedstawicieli branży z pewnością zainteresują też szkolenia: „Internet jako dźwignia sprzedażowa" (Grupa Asper) – godz.10.00 „Budowanie lojalności klientów biur podróży" (Akademia Turystyczna) – godz.11.00 czy „Systemy rezerwacyjne w biurze podróży" (Akademia Turystyczna) – godz.12.00.
Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze wręczy nagrody w Ogólnopolskim Konkursie „Gmina Przyjazna Rowerzystom" realizowanym w ramach projektu „Rowerem przez Polskę" (godz.10.30).
Przedstawiciele branży turystycznej mają wolny wstęp na Warszawskie Targi Turystyczne PODRÓŻE pod warunkiem dokonania rejestracji na targach.