Wrocław walczy o turystyczne laury
Wrocław został nominowany w prestiżowym, międzynarodowym konkursie European Best Destinations.
Czytaj więcej...
Sztuczna inteligencja w KLM
W udzielaniu odpowiedzi na zapytania, które napływają do KLMi za pośrednictwem mediów społecznościowych pomaga sztuczna inteligencja (AI)
Czytaj więcej...
Polska nie zarabia na turystyce
Raport Word Economic Forum miażdży nasze pojęcie o wpływie turystyki przyjazdowej na gospodarkę Polski.
Czytaj więcej...
Dubaj: najwyższy hotel świata
W pierwszym kwartale tego roku w Dubaju otworzy swe podwoje Hotel Gevora, który, w momencie otwarcia będzie najwyższym budynkiem hotelowym na świecie, mierzącym 356 metrów.
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Wrocław walczy o turystyczne laury
  • Sztuczna inteligencja w KLM
  • Polska nie zarabia na turystyce
  • Dubaj: najwyższy hotel świata
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 18 luty 2015 17:32

Skyscanner – 40 proc. nie chce wyjeżdżać na Wielkanoc

Napisane przez MG
Skyscanner – 40 proc. nie chce wyjeżdżać na Wielkanoc AG

Ankieta przeprowadzona przez globalną wyszukiwarkę lotów Skyscanner pokazała, że dwie piąte podróżujących nie bierze pod uwagę urlopu w trakcie świąt wielkanocnych. Połowa podróżujących ma ponad czteromiesięczne przerwy pomiędzy urlopami, a 15 proc. podróżujących robi między urlopami przerwy dziewięciomiesięczne.

Współpracująca z firma Skyscanner, psycholog, doktor Rebecca Spelman powiedziała: "Branie krótszych urlopów, co trzy lub cztery miesiące, jest bardziej efektywne od wykorzystywania całego urlopu na jeden dłuższy wypoczynek. Jeśli więc ktoś nie brał urlopu od Bożego Narodzenia, Wielkanoc może być doskonałą okazją do tego, by się odprężyć."

W ankiecie przeprowadzonej przez Skyscanner 34 proc. pracujących osób, stwierdziło, że pierwszy kwartał roku, jest bardziej stresujący od jakiegokolwiek innego okresu w roku Wielkanoc wypada w tym roku na początku kwietnia, więc jest doskonałym momentem do tego, by uciec od stresu i podładować baterie.

Doktor Spelman tłumaczy to następująco: „Kiedy pracujemy zbyt dużo, stres może zaburzać nasze codzienne życie. Im dłużej to trwa, tym bardziej szkodliwe staje się dla ciała i umysłu. Możesz czuć się zmęczony, mieć problemy z koncentracją i zacząć się łatwo irytować, czy doświadczać wahań nastroju wywoływanych nawet niewielkimi komplikacjami. Wzięcie urlopu pozwala się zrelaksować i odzyskać nieco energii".

Połączenie krótkich dni i zimowej niepogody, może mieć negatywny wpływ na samopoczucie niektórych osób. Zapewnienie sobie słońca w tej części roku może natomiast podnieść nas na duchu.

Doktor Spelman powiedziała więcej na ten temat: „Krótkie zimowe dni mogą wpłynąć na nasze naturalne biorytmy i balans hormonalny. Niektórzy z nas czują się przez to gorzej, mają lekką depresję. W okolicach Wielkanocy, urlop w słońcu może mieć zauważalny wpływ na nasze samopoczucie psychiczne. (...) Sam proces planowania urlopu może wpłynąć na poprawę nastroju. Możemy być podekscytowani nadchodzącymi dniami wolnymi, a już to może zaszczepić w nas optymizm."

Tylko 13 proc. badanych z największym wytęsknieniem wypatruje właśnie Wielkanocy. W porównaniu do lata i zimy, nasze oczekiwania względem urlopu są najniższe w tej części roku.

Magdalena Greloff, marketing manager w Skyscanner, powiedziała: „Prowadzone przez nas badania dowodzą, że większość Polaków czeka ze swoim pierwszym urlopem w roku do lata lub długiego weekendu majowego. Tymczasem istnieje wiele powodów, dla których wzięcie krótkiego urlopu wcześniej, kiedy w kraju wciąż jest zimno, będzie dla nas o wiele bardziej korzystne od czekania na nadejście lata".