Polska nie zarabia na turystyce
Raport Word Economic Forum miażdży nasze pojęcie o wpływie turystyki przyjazdowej na gospodarkę Polski.
Czytaj więcej...
WizzAir: 19 nowych tras z Polski
W 2017 roku WizzAir przewiózł ponad 8 mln pasażerów z Polski, a w przyszłym roku uruchomi 19 nowych połączeń do naszego kraju
Czytaj więcej...
Sun&Fun z nową gwarancją
Firma Blue Style, właściciel marki Sun&Fun Holiday przedstawiła nową gwarancję ubezpieczeniową na kwotę 7 339 200 zł.
Czytaj więcej...
Dubaj: najwyższy hotel świata
W pierwszym kwartale tego roku w Dubaju otworzy swe podwoje Hotel Gevora, który, w momencie otwarcia będzie najwyższym budynkiem hotelowym na świecie, mierzącym 356 metrów.
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Polska nie zarabia na turystyce
  • WizzAir: 19 nowych tras z Polski
  • Sun&Fun z nową gwarancją
  • Dubaj: najwyższy hotel świata
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 08 styczeń 2015 16:49

Nowy touroperator, Orex Travel stawia na agentów i sprawdzone kierunki

Napisane przez AG
Prezes Orex Travel Murat Kizilsac Prezes Orex Travel Murat Kizilsac AG

Nowy touroperator wchodzący na rynek Polski, rozpoczął prezentację oferty. Orex Travel zarezerwował na najbliższy sezon 7 tysięcy miejsc (4 200 w Turcji i 2 800 w Egipcie).

Firmę Orex Travel przedstawił Sławomir Szulc, pełniący funkcję konsultanta, doradcy (znany w branży były dyrektor generalny GTI Travel Poland).
Orex Travel należy do Anex Tourism Group. Do grupy należą także m.in. Azurair (linie będzie w nowym sezonie obsługiwać rynek rosyjski), Anex Skyhotels, Lifr nGroup Hotels, ZEB Group Hotels. Anex Tour jest jednym z większych touroperatorów w Rosji, w zeszłym sezonie obsłużył ponad 1,5 mln turystów. Ma oddziały w Czechach i na Słowacji.
Anex Tourism Group posiada własne biura incomingowe w Turcji, Egipcie, Tajlandii, Maroku, Grecji, na Sri Lance, w Dubaju i Hiszpanii. Firma istnieje od 17 lat, działa w 18 krajach, zatrudnia ponad 3 tysiące pracowników. Współpracuje z ponad tysiącem biur agencyjnych w samej Europie.

Omawiając ofertę na lato 2015, Sławomir Szulc powiedział: „Nasza oferta jest jak wspaniała marynarka, idealnie dopasowana, wygodna dla naszych klientów, choć wielokrotnie jest pracochłonna. Wydaje się nam, że na polskim rynku jest miejsce dla nowych touroperatorów. Inni duzi touroperatorzy działający od lat na naszym rynku, zmonopolizowali go. Prowadzi to często do sytuacji, gdy w atrakcyjnej okolicy, gdzie działa od lat multiagent, pojawiają się biura własne touroperatorów. Wielu z multiagentów może stracić możliwość sprzedaży oferty dużych touroperatorów.
Jesteśmy przekonani, że jest na rynku miejsce dla jednego, może nawet dla kilku touroperatorów proagencyjnych. Jestem pewien, że żaden z wielkich touroperatorów nie byłby w tym miejscu, w którym jest, gdyby nie agenci. Orex Travel liczy na współpracę z agentami. Nie planujemy zakładania własnych biur. Chcemy razem z agentami budować ofertę i pracować nad projektem. Chcemy doprowadzić do sytuacji „win win", gdy obie strony wygrywają, my chcemy wygrywać razem z wami.
Skoncentrowani jesteśmy na pozycjonowanie i budowaniu świadomości marki, elastycznych i efektywnych kanałach sprzedaży. Nie przekroczymy 10 proc. sprzedaży we własnym biurze warszawskim i przez internet. Polegać chcemy na agentach, którzy będą sprzedawać ok. 90 proc. oferty."

W tegorocznej ofercie Orex Travel ma Turcję (4 200 miejsc) i Egipt (2 800 miejsc), samoloty będą latać od początku maja z Warszawy (80 miejsc w samolocie) i Katowic. Od czerwca ze stolicy będzie latać do Turcji również samolot w środy. Firma będzie korzystać z usług Corendon Airlines (do Turcji) i brokerskiej firmy GTS. Orex Travel ma gwarancję w wysokości 1 mln zł, współpracuje z Towarzystwem Ubezpieczeniowym ERV.

Prezes Orex Travel Murat Kizilsac, pracuje w turystyce już od 26 lat, najdłużej w turystyce, poza tym zarządzał hotelami, siedem lat zarządzał touroperatorem.
W rozmowie z WasząTurustyką.pl powiedział: „Polskę wybraliśmy bo ma tutejszy rynek ma olbrzymi potencjał. Przyglądaliśmy się temu rynkowi, odkąd zdobyliśmy przyczółki w Europie Środkowej w Czechach i na Słowacji. To aktywne turystycznie rynki, w każdym z tych krajów współpracujemy z ok 180 agentami i jesteśmy z tej współpracy bardzo zadowoleni.
Na polski rynek wchodzimy ostrożnie, nie chcemy ryzykować. Musimy poznać polski rynek, jego specyfikę, zorientować się jak działa. Rozpoczynamy na południu Polski i w centrum i na północy i zobaczymy, jakie będzie zainteresowanie agentów współpracą z nami. Nie stawiam żadnym wymagań, co do liczby agentów, jakich zdobędziemy, choć oczywiście, im ich więcej będzie, tym lepiej. Najbliższy sezon będzie czasem treningu na rynku polskim. W roku 2016, może już przyszłą zimą rozszerzymy ofertę. W roku 2016 będziemy latać swoimi samolotami do Turcji, zaś pod koniec tego roku zaplanujemy następne pięć lat na tym rynku."