Wrocław walczy o turystyczne laury
Wrocław został nominowany w prestiżowym, międzynarodowym konkursie European Best Destinations.
Czytaj więcej...
Sztuczna inteligencja w KLM
W udzielaniu odpowiedzi na zapytania, które napływają do KLMi za pośrednictwem mediów społecznościowych pomaga sztuczna inteligencja (AI)
Czytaj więcej...
Polska nie zarabia na turystyce
Raport Word Economic Forum miażdży nasze pojęcie o wpływie turystyki przyjazdowej na gospodarkę Polski.
Czytaj więcej...
Dubaj: najwyższy hotel świata
W pierwszym kwartale tego roku w Dubaju otworzy swe podwoje Hotel Gevora, który, w momencie otwarcia będzie najwyższym budynkiem hotelowym na świecie, mierzącym 356 metrów.
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Wrocław walczy o turystyczne laury
  • Sztuczna inteligencja w KLM
  • Polska nie zarabia na turystyce
  • Dubaj: najwyższy hotel świata
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

czwartek, 18 grudzień 2014 15:51

Przedświąteczne spotkanie agentów Ecco Holiday z Peru

Napisane przez AG
Prezentacja Ecco Holiday, od lewej: konsul Aurora Luque de Hjort i Jerzy Majcherczyk Prezentacja Ecco Holiday, od lewej: konsul Aurora Luque de Hjort i Jerzy Majcherczyk

Ostatnie z cyklu świątecznych spotkań z agentami, zatytułowanych Wigilijna Opowieść z Odkrywcą (patrz: http://www.waszaturystyka.pl/biura/1432-przedświąteczna-runda-ecco-holiday-po-polsce), odbyło się w Warszawie.

Gości przywitała Aleksandra Olechnowicz dyrektor ds. marketingu i PR w Ecco Holiday, przedstawiając gości: konsul Peru Aurorę Luque de Hjort oraz znanego podróżnika, odkrywcę kanionu Colca w Peru – Jerzego Majcherczyka. Jak podkreśliła Aleksandra Olechnowicz: „Nikt, tak, jak on, nie zna Peru i zaprosiliśmy go, byście poczuli czym jest Peru."

Karolina Warzybok – Wietecha, członek zarządu Ecco Holiday powiedziała: „Nie jest naszym celem ściganie się z innymi touroperatorami o zdobycie, jak największej liczby turystów. Nie trzeba masowo wysyłać turystów, by dobrze prosperować. Chcemy by turysta przychodził do nas, do was-naszych agentów z przekonaniem, że nie straci pieniędzy ani urlopu. Chcemy, żeby u nas czuł się bezpiecznie.
Jesteśmy najbezpieczniejszym polskim touroperatorem. Jako jedyni oferujemy klientom dodatkowe ubezpieczenie, gwarantujące, w razie czego, zwrot 100 proc. wpłaty w ciągu trzydziestu dni...
Chciałam przypomnieć, że w tym roku nagrody za najlepsza sprzedaż naszych produktów otrzymały: Enovatis, Travelplanet.pl i Royal Holidays z Katowic."

Przedstawicielka LOT zaprezentowała Boeinga 787, samolot, który jest używane przez przewoźnika na dalekich trasach, między innymi do Peru.

Katarzyna Słowińska, dyrektor operacyjna Ecco Holiday omówiła strukturę produktu oraz zasady rezerwacji imprez na blokach miejsc i ofert na potwierdzenie. Podkreśliła: „Korzystamy z usług najważniejszych przewoźników: Lufthansy, Qtar Airways, LOT, Air France, KLM, Emirates, Aerofłot. Operujemy na siatce lotów rejsowych, dzięki temu możemy oferować imprezy łączone (np. Indie i Zjednoczone Emiraty Arabskie."

Kolejnym punktem programu imprezy była prezentacja Peru. Rozpoczęła ją krótką wypowiedzią konsul Peru Aurorę Luque de Hjort, która m.in. powiedziała: „W tak niewiele lat po odkryciu, kanion Colca stał się drugą najpopularniejszą atrakcją turystyczną Peru, po Machu Picchu. To wielka zasługa m.in. Jerzego Majcherczyka"

Ofertę wyjazdów do Peru i samo Peru przedstawił niezwykle barwnie Jerzy Majcherczyk. Wspomagał się slajdami, prelekcja była wzbogacona anegdotami. Podkreślił między innymi, ze od stycznia do marca nie należy wysyłać turystów do Peru, z powodu potężnych deszczów. Podkreślił, że są wciąż touroperatorzy, którzy w tym terminie sprzedają imprezy, a potem klienci potrafią powiedzieć, ze nie widzieli Machu Picchu, co jest według Majcherczyka hańbą dla organizatora wyjazdu. Podkreślił: „Te pakiety do Peru, które przygotowaliśmy dla Ecco, to cała moja widza o tym kraju. Mamy swoje programy, swoich przewodników, często moich wychowanków, którzy nie dość, że posiadają wiedzę, to jeszcze mówią po polsku. Pakiety tak przygotowaliśmy, by klienci mogli poznać najważniejsze miejsca w Peru. Są więc m.in.: Peru Express, Peru Północne, Mega Peru, Przez kanion Colca do źródeł Amazonki, Amazonia."

Według Majcherczyka, tym, co wyróżnia ofertę Ecco spośród innych jest m.in. wysyłanie klientów w odpowiednich porach roku (unikanie pory deszczowej), wyprawy śladami Polaków, wysoka jakość (m.in. opieka samego prelegenta).
Ostatnim akcentem był mini konkurs. Uczestnicy spotkania odpowiadali na pytania o Peru, zadawane przez autora prelekcji.
Syn Majcherczyka, Michał mieszkający w Nowym Jorku, przedstawił ofertę Ecco Holiday w Nowym Jorku i na Alasce i Zachodnim Wybrzeżu. Jej zaletą, jak podkreślił, jest opieka pilotów mieszkających na stałe w USA, świetnie znających miasto i jej najciekawsze miejsca i tajemnice.
Spotkanie zakończyła Magdalena Wawrzyniak, kierownik sieci sprzedaży. Przypomniała o trwającej do końca stycznia 2015 roku, promocji katalogowej, podkreśliła zalety z niej wynikającej dla stałych klientów oraz warunki wypisywania faktur w wypadku sprzedaży ofert z promocji katalogowej. Przypomniała też największe przewidywane przeboje z nowych czterech katalogów Ecco Holiday.