Modlin: oskarżenia LOT bezzasadne
Kolejna reakcja na skargę złożoną przez PLL LOT do UOKiK. Tym razem oświadczenie wydał port lotniczy Modlin twierdząc, że zarzuty narodowego przewoźnika nie mają podstaw.
Czytaj więcej...
Innowacje w turystyce nagrodzone
Po raz czternasty Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO) przyznała nagrody za najbardziej innowacyjne pomysły i projekty w światowej turystyce.
Czytaj więcej...
Zagrzeb: wpadnij na chwilę
Dzięki codziennym i całorocznym połączeniom lotniczym z Warszawy Zagrzeb wyrósł na atrakcyjną destynację nie tylko na city break, ale i dla branży MICE.
Czytaj więcej...
Best Reisen: liczymy na agnetów
Leila Ben Arfi: nasza oferta to 17 krajów, 45 regionów wakacyjnych, 580 hoteli, ale najważniejsze są Luksusowe Duety
Czytaj więcej...
Ile wiesz o zimowej Słowacji?
Zapraszamy do wspólnej zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Słowacji w quizie Waszej Turystyki i Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce. Do wygrania 18 karnetów narciarskich na słowackich stokach
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Modlin: oskarżenia LOT bezzasadne
  • Innowacje w turystyce nagrodzone
  • Zagrzeb: wpadnij na chwilę
  • Best Reisen: liczymy na agnetów
  • Ile wiesz o zimowej Słowacji?

Reklama

Reklama

Reklama

środa, 06 sierpień 2014 18:47

Dobra passa biur podroży trwa

Napisane przez AG
Na greckiej wyspie Kos Na greckiej wyspie Kos KG

Zeszły tydzień był kolejnym bardzo udanym tygodniem dla biur podróży. Liczba rezerwacji w minionym tygodniu wzrosła w porównaniu z analogicznym okresem roku 2013 aż o 30,36 proc., a liczba klientów - o 28,81 proc.

Raport podsumowujący sprzedaż wyjazdów turystycznych opracowany na podstawie danych systemu rezerwacyjnego MerlinX, który przedstawił PZOT (Polski Związek Organizatorów Turystyki) pokazuje, że w biurach podróży – w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, zanotowano wzrost w stosunku do sprzedaży w roku 2013 w wyjazdach samolotowych – o plus 33,9 proc., spadek zaś, w wycieczkach typu autokar + hotel - o minus 6,4 proc. oraz wyjazdach z dojazdem własnym - o minus 38,3 proc.
Imprezy samolotowe w tym tygodniu stanowiły ponad 92 proc. (92,9 proc.) sprzedaży, z dojazdem własnym – 2 proc. a autokarowe – 4,8 proc.

Jeśli chodzi o kierunki, które cieszyły się wśród Polaków największym zainteresowaniem, to liderem kolejny tydzień jest Grecja, której udział w sprzedaży wyniósł 27,9 proc., na pozostałych pozycjach w pierwszej dziesiątce układ pozostał bez zmian: Turcja (16 proc.), Egipt (10,5 proc.), Hiszpania (9,8 proc.), Bułgaria (7,6 proc.), Tunezja (6,8 proc.), Włochy (2,8 proc.), Chorwacja (1,8 proc.), Maroko (1,4 proc.) i Portugalia (1,3 proc.).
Jeśli chodzi o najczęściej wybierane przez klientów docelowe lotniska, to znowu pierwszą dziesiątkę zdominowała Grecja (pięć lotnisk). Miejsca na podium zajęły : turecka Antalya, grecki Heraklion i bułgarskie Burgas.
Najmniej tygodniowe pobyty kosztują w Bułgarii - Burgas (1977 zł) i Warna (2013 zł). Najdrożej jest na Kos (2687 zł) i w Chanii (2781 zł).

Jeśli chodzi o dynamikę sprzedaży w ostatnich czterech tygodniach, to Raport PZOT pokazuje, że w ostatnich czterech tygodniach wzrosła ona o 28,8 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku 2013.
Od rozpoczęcia sprzedaży Lata 2014 liczba klientów wzrosła o 28,9 proc. Wycieczek samolotowych na Lato 2014 sprzedano aż o 89,7 proc. więcej niż rok temu.

Jeśli chodzi o porównanie najpopularniejszych krajów i kierunków w obecnym sezonie od rozpoczęcia sprzedaży, sytuacja taka sama, jak tydzień wcześniej - na pierwszym miejscu wciąż jest Grecja (23,9 proc. udziału w rynku). Dalej zaś: Turcja (14,8 proc.), Egipt (13,4 proc.), Hiszpania (11 proc.), Bułgaria (4,8 proc.), Tunezja (4,8 proc.), Włochy (3,5 proc.), Maroko (1,7 proc.), Portugalia (1,6 proc.) i Chorwacja (1,6 proc.).